Projekt Odvážlivci se bude během celého roku snažit pomoci lidem, kteří jsou na cestě k rozhodnutí. Zapojí se do něj 30 známých tváří z různých oblastí a vždy mají jen jeden úkol - předat tomu, kdo to potřebuje, svůj talisman, který mu dodá sílu. Cílem projektu je dodat odvahu co nejvíce lidem v naší zemi tak, aby se nebáli udělat první krok ke změně, ať už je jakákoli.

Všichni si někdy v životě přejeme něco změnit. A často z toho máme strach. Užíráme se pochybnostmi o nás samy´ch, v hlavě nám běží ty nejtemnější scénáře a pořád dokola se ptáme sami sebe na stejné otázky, jak zaseknutá gramodeska. A přitom si neustále posouváme hranice toho, co sneseme.
Takhle to ale být nemusí!

Lucie Špaková, moderátorka a zakladatelka vzdělávací platformy Štroodl, se rozhodla, že se pokusí všem Odvážlivcům na jejich cestě za změnou dodat více odvahy. Na základě příběhů a dotazů z interaktivních akcí Štroodlu Lucie ví, co návštěvníky nejčastěji trápí a s čím se potýkají.
„Celé dva roky, co Štroodl funguje, mě zajímalo, čeho se lidé opravdu bojí. Kam mám dát energii, v čem je inspirovat a pomoct. Sbírala jsem zpětné vazby a pak jsem si je všechny vytiskla. A viděla, že se v nich často opakují obavy z toho, jak se mají v životě rozhodnout, co dělat, když chtějí v životě změnu, ale nevěří si. Po večerech jsem si s některými dopisovala a přirozeně přišla touha jim pomoci, dodat jim odvahu aspoň k prvnímu kroku a také k pochopení, že každá změna, každý pád je jen velmi cenná zkušenost a velký dar v životě.“Projekt Odvážlivci se bude během celého roku snažit pomoci lidem hlavně v rámci přednášek, interaktivních workshopů a také v onlinových kurzech MANUÁL NA ZMĚNU.
„Někdy je lidem příjemnější udělat ten první krok u sebe doma, než třeba vyrazí na naše akce. Chtěla jsem, aby jsme byli schopni lidem opravdu reálně pomáhat, proto jsem oslovila psychoterapeutku Alžbětu Protivanskou, která spojuje prvky neurovědy, spirituality a psychologie. Společně jsme daly dohromady seminář Manuál na změnu, ve kterém se lidé naučí chápat, proč se změny bojíme, brát ji jako přirozenou součást života, také poslat svůj mozek do posilovny, seznámit se se sabotéry změny
a hlavně se změnou začít a to trvale.“


Do projektu se během roku zapojí přes 30 známých tváří z různých oblastí a vždy mají jeden úkol.
„Někdo na sobě chce opravdu začít pracovat a někomu stačí, když se jen trošku popostrčí. Proto se naši ambasadoři fotili se svými talismany, které pro ně mají nevyčíslitelnou hodnotu a tyto předměty nám zapůjčili, abychom je mohli poslat dál.Konkrétně lidem, kteří u nás na webu WWW.ODVAZLIVCI.CZ vyplní formulář a můžou tak na 14 dní mít u sebe předmět, který je nabitý velkou dávkou odvahy a energie.“
Jedním z kroků, který musí zájemci udělat, je napsat, co by rádi v životě změnili a poté i zda se jim změna podařila.
„Budeme sbírat celý rok různé příběhy, ať nám píše kdokoliv, kdo by svou odvahou chtěl inspirovat ostatní. Příběhy jsou všude venku, každý z nás jich máme spoustu. Ke konci roku vybereme asi 100 z nich a z nich pak vydáme knihu. Řekla bych, že tolik odvahy v jedné knize ještě nebylo.“
V první šťastné třináctce odvážlivců jsou například: youtuber Kovy, motokrosař Petr Pilát, manželé Klusovi, publicista Josef Klíma, spisovatel Josef Formánek či zpěvačka Ewa Farna a další. Lucie do projektu oslovila portrétistku a jednu z nejžádanějších fotografek v Česku Lucii Robinson, která odvážlivce nafotila.

K rozpohybování pomohla i česká návrhářka Iva Burkertová, která společně se Štroodlem a značkou Bibloo vytvořila kolekci odvážných triček, které budou k zakoupení na www.bibloo.cz.

  12:32,  aktualizováno  26. března 2019 10:31