Doplňte si jídelníček, lékárničku i kosmetickou výbavu o blahodárné oleje, které dokážou zázraky.

Brutnákový olej - Na ekzémy

Olej z této byliny obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které podporují správnou funkci mozku, růst a zdraví vlasů, kostí i pokožky. Oblaží vaši kůži, když trpíte atopickým ekzémem, lupénkou či akné. Z vašich trablů vás dostane, když budete užívat dvě čajové lžičky oleje denně. Stejných účinků docílíte i pomocí konopného či lněného oleje.


Olej z černého kmínu - Na imunitu

Olej ze semen černuchy seté vám posílí imunitu, uleví od alergií, senné rýmy, astmatu, ekzémů, nadýmání, ale také od průduškových onemocnění či trávicích a střevních potíží. Zatočí i s parazity, plísněmi, viry a bakteriemi. V době chřipek ho užívejte jako prevenci. Polykejte jednu lžičku dvakrát denně čtvrt hodiny před jidlem. Dá se koupit i v kapslích.


Jojobový olej - Pro každou pokožku

Vylisovaná semena z jojoby blahodárně působí na dětskou, zralou, suchou i velmi citlivou pokožku. Poradí si s drobnými vráskami a jsou prosycená antioxidanty. Navíc obsahují i přírodní UV faktor tři až čtyři.


Dýňový olej - Zásobárna zinku

Je bohatým zdrojem zinku, zpevní a popožene nehty k růstu a napruží pokožku. Prospívá poškozeným vlasům a omezuje jejich vypadávání. Spolkněte jednu až čtyři kávové lžičky denně nebo si ho nechte vetřít do kůže při masáži. Pro vstřebání zinku ho kombinujte s vitaminem A.


Šípkový olej - Na jizvy

Tento olej lisovaný zastudena zhojí jizvy, a dokonce může vyzmizíkovat i staré zbytnělé útvary (musíte s ním však pokožku opečovávat po delší dobu). S úspěchem bojuje proti vráskám, zpomaluje stárnutí a pleť zalije vláhou.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:36