Nádherné počasí přímo láká vyběhnout. Co si vzít na sebe?

Když se na běhání oblékáte, myslete na to, že se rychle zahřejete a bude vám horko. Oblékejte se tedy tak, jakoby bylo o deset stupňů více - to znamená, že teď toho mít na sobě co nejméně. Nešetřete na kvalitních funkčních materiálech - skvěle odvádějí pot od těla, rychle schnou a mají dokonce i chladivý efekt, což v horku velmi oceníte.

Kvůli stékání potu do čela si pořiďte čelenku. Nejen, že hezky vypadá, ale také odsaje vlhkost a sůl z potu vás pak nebude štípat v očích. Skvělé na to a jako ochrana proti slunci jsou také kšiltovky.

Pokud běháte trasy delší než 10 km, vyplatí se investice do kompresních podkolenek. Není to jen módní záležistost - kvalitní kompresky totiž zpevňují svaly a zamezují jejich tuhnutí, oddalují únavu a zrychlují regeneraci. Aby ale byly účinné, vybírejte si je jen u značek, které se na kompresi zaměřují.

U běhání se u oblečení nebojte zářivých barev a výrazných vzorů, ale pamatujte, že všeho moc škodí. Pokud jsou barevné legíny, tak vršek by měl být už decentnější a nejlépe jednobarevný. V galerii si prohlédněte, jaké oblečení nyní doporučujeme:

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:39