Stačí tři hodiny letu z Prahy a můžete s klidným svědomím prohlásit, že stojíte na plážích na samém konci Evropy.

Protože se nyní většina turistů dobrovolně vzdává cest do tradičních dovolenkových destinací, přišel čas znovu objevit kouzlo starého kontinentu. Vaší pozornosti by neměla ujít nejjižnější oblast Portugalska – Algarve.


Přibližně dvě stě kilometrů pobřežního pásma se táhne od Costa Vicentina až po jihovýchodní pobřeží na hranici se Španělskem. Čeká tu na vás nespočet pláží – od těch, kde nemáte šanci spatřit jejich konec, až po malé utajené plážičky, k nimž se dostanete pouze lodí.


Díky podnebí nemusíte nutně plánovat dovolenou jen v hlavní sezoně. Chcete-li se vyhnout davům turistů, doporučujeme využít podzimní (nebo pak jarní) měsíce. Přestože se tady teplota vzduchu v tu dobu pohybuje lehce nad dvaceti stupni, slunce krásně hřeje a pláže jsou liduprázdné. Pro návštěvu Algarve mluví také fakt, že cesta obvykle zabere pouze tři čtyři hodiny letu.


Většina spojů přistává v hlavním městě Faru, odkud je to k moři, co by kamenem dohodil. Ideální je pronajmout si automobil, protože pocit svobody a volného pohybu, kdy a kam chcete, je k nezaplacení. Proč byste měli trávit dovolenou pouze na jedné dvou plážích, když jich Algarve nabízí desítky a každá je jiná. Půjčovny najdete přímo na letišti.   


 

  14:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:44