Český rozhlas Dvojka představil nový program zVědavosti. Pořad má za cíl představit posluchačům svět vědy a techniky zábavnější formou.

Od pondělí do čtvrtka od 13 do 14 hodin budou vědu popularizovat dva moderátorské týmy: Markéta Mayerová s Václavem Žmolíkem a Iva Bendová s Davidem Šťáhlavským, a tým redaktorů Publicistiky.
Každý den doplní moderátorské dvojice pozvaný host k tématu z okruhu nejenom známých popularizátorů vědy a techniky, ale také pedagogové nebo mladí techničtí talenti.
„Ke spolupráci jsme oslovili i známé osobnosti z kulturního světa, které mají k vědě vztah. Pořad by ale nevznikl bez redaktorů Publicistiky, kteří budou do vysílání denně vstupovat živě z různých míst republiky, kde se v oblasti vědy něco děje, a k mikrofonu přivedou i svého respondenta,“ říká vedoucí programu Českého rozhlasu Dvojka Kateřina Dvořáková.
O vědě bude řeč také z pohledu historie nebo českých patentů a vynálezů. Chybět nebude ani pohled očima mladých vědců a posluchači získají informace o novinkách z vědy a techniky včetně pozvánek na víkendové akce spojené s vědou.
Postřehy z příprav doplňuje jeden z moderátorů pořadu a vedoucí tvůrčí skupiny Publicistika Českého rozhlasu David Šťáhlavský: „Při natáčení pilotu jsme prožili sami velké zVědavosti. Naši reportéři museli z místa přiblížit prostředí. Zkoušíme i docela nové věci a chceme navodit neformální atmosféru ve studiu, což posluchači jistě ocení.“