Neomezujte se posměšnými rýmy, které znáte z dětství. Děti totiž vymyslí posměšek na jakékoli jméno.

Zjistila jste, že čekáte miminko. Není nic zábavnějšího než vymýšlení jména. Čas plyne. Jste v 8. měsíci a není nic únavnějšího než neustálé dohady s partnerem, jak se bude klouček jmenovat. Dokolečka omílané rady příbuzných vám na náladě nepřidávají. Jak se bude zlatíčko jmenovat, je jen na vás, odpověď na těchto stránkách nehledejte. Co tu naleznete, jsou jména, která frčí, ale i ta, co mají svoji slávu za sebou, čemu je lepší se vyhnout a kam se můžete obrátit, jestliže toužíte po jméně neobvyklém.


Dršťková Polívka

Kolik znáte nezvyklých až komických jmen a příjmení? Osobně jsem znala Venuši Nebeskou, v mediích kdysi proběhla informace o Pětiletce Koniprdové či Vinnetouovi Chlupatém. Těžko říct, zda byli rodiče pod vlivem něčeho veselého, bylo by však zajímavé zeptat se jejich dětí, jak se jim žilo třeba na základce. Na rozdíl od jména toho s příjmením většinou moc nenaděláte, i když leccos se dá napravit vdavkami jako třeba v případě, kdy si slečna Dršťková ze sousední vsi vzala mladíka Polívku.


Žádné jazykolamy

Při volbě jména přemýšlejte nad tím, jak souzní s příjmením. Dobrotu nedělá dlouhé či krátké spojení (Jaroslava Nejezchlebová, Vít Chrz). Parádu neuděláte ani s rýmovačkou (Pavel Havel), vtipem (Tekla Studená), s těžce vyslovitelným spojením (Petr Rýdlo) nebo s příliš velkým kontrastem (Ingeborg Kulíšková). Tipla bych si, že Antonín Dvořák, Božena Němcová a Eva, jež se narodila na Štědrý den, vám taktéž nepoděkují.


  12:51,  aktualizováno  25. března 2019 21:13