Chcete-li si v novém roce 2018 nastavit kurs na splnění svých přání, je první leden skvělou příležitostí. Za pomoci Novoroční meditace rozjedete svůj život ve velkém stylu.

Najděte ve svém bytě místo, kde se cítíte příjemně. Zbavte se všech rušivých vlivů (rádia, tikajících hodin, mobilu, domácího mazlíčka), abyste měli dokonalý klid a ticho.

Zapalte svíčku, položte na zem deku, zaujměte na ní turecký sed a ruce si položte volně na stehna s dlaněmi vzhůru. Dívejte se do plamínku svíčky a přitom si zrekapitulujte uplynulých 365 dní. Vnímejte, co se vám objeví v mysli, když nad nimi přemýšlíte. Upřímně se podívejte na svoji minulost, na dobré i zlé události. Pokud vás nějaké věci trápí, pomyslně je vhoďte do ohýnku a nechte je spálit v žáru svíčky. Poté si vybavte, na co nejraději vzpomínáte.

http://gty.im/623177868

Uvědomte si, co jste se nového naučili nebo co jste zlepšili ve svém životě, a pochvalte se za to. Pak zavřete víčka, zhluboka, pomalu dýchejte nosem a vnímejte teplo svíčky uvnitř svých očí. Myšlenkami pozvolna přeplujte do nového roku a zeptejte se sami sebe, co chcete prožít v následujících 365 dnech. Zformulujte svá konkrétní přání, své cíle. Až budete mít jasno, na svoji otázku si v duchu odpovězte.

Například: Letos chci…


jet na dovolenou do Thajska...
zhubnout pět kilo…
začít podnikat a otevřít si svůj kosmetický salon...
Po vyslovení svých tužeb ukončete meditaci těmito slovy: „Děkuji za splnění těchto mých přání a přijímám do života vše dobré. Těším se na rok 2018, který je pro mne úspěšný, prosperující a plný lásky.“ Nato se zhluboka nadechněte a otevřete oči do nové budoucnosti. Zhasněte svíčku (ne sfouknutím – na uhašení použijte například kornoutek z alobalu) a na závěr si ještě poznamenejte seznam svých přání do diáře či deníku. Ke každému z nich také připište, jaké kroky uděláte k jejich realizaci. Svoje poznámky si v průběhu roku pravidelně čtěte a postupně směřujte k naplnění svých tužeb.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:15