Po obědě míříte rovnou do cukrárny, kde si koupíte minimálně jeden dortík a pak máte výčitky? Poradíme vám, jak se této závislosti zbavit.

Čím to je?


Ale ani přes veškeré výčitky nedokážete cukrárnu či obchod jen tak minout a koupíte si alespoň „malou“ tyčinku nebo dortík. Zapátrejte v paměti, jestli tento zvyk nemáte již od dětství? Je to vaše odměna? Nezajídáte stres? Až zjistíte původ, můžete na sobě začít pracovat. Každý zvyk se dá změnit, jen nechtějte zázraky na počkání, tělo se novému „kousku“ naučí cca za 1 měsíc.

Co s vámi sladké dělá?


Nejspíš tušíte, že každý den kalorická bomba se časem podepíše na vaší postavě. Nadbytek cukru se ukládá ve formě tuku. Vaše tělo ale nějaký cukr potřebuje, abyste měla energii. Aktivní lidé jej potřebují více, pasivní méně. Problém není samotný cukr, ale forma, ve které ho přijímáte.

Co je špatně?


Sladkosti často obsahují nezdravý tuk a velké množství kalorií. Oproti tomu ovoce obsahuje také cukr 10 – 20%, je větší na objem, většinu tvoří voda, najdete v něm vlákninu a téměř žádný tuk. Dezerty mají 40 – 80% cukru a 10 – 50% tuku, žádnou vlákninu a vitaminy.

  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:21