Je to tak! Filmů pro ženy v kinech moc není. Dnes se to v kinech hemží superhrdiny v pláštěnkách, superschopnostmi, zázračnými štíty a kladivy, železnými obleky nebo invazemi mimozemských vetřelců. Romantika, láska a vztahy se z filmů vytrácí. Kam se poděly filmy, které dojmou i pobaví? A žena v hlavní roli, o kterou se uchází více mužů?

Naštěstí teď vchází do českých kin romantický film roku, komedie „Který je ten pravý?“ s oscarovou hvězdou Reese Witherspoon v hlavní roli. Poznáváme ji jako ženu s dětmi, která opustila manžela a vrátila se do města, kde vyrůstala. Tady se po divoké oslavě ocitne v obležení mladších nápadníků a život se jí obrátí naruby. A do toho se její ex objeví ve dveřích s kufrem v ruce. O zábavu a zmatky najednou nebude nouze.

„V dnešním filmovém světě je to neuvěřitelně osvěžující,“ říká sama slavná opravdová blondýnka a dodává. „Hlavním hrdinou filmu je žena, která má milostnou aféru s mladším mužem, to je dnes téměř nevídané. A scénář mě opravdu nadchnul.“

Mladí muži jsou bezprostřední, vášniví, okouzlující a v hlavní postavě vidí prostě přitažlivou ženu. Takovou, jaká se ona sama už ani necítí být. A jejich zájem jí znovu připomenou, co má na sobě vlastně ráda. „Všichni jsme do ní vlastně trochu zamilovaní, protože je to prostě Reese Witherspoon a do té se podle mě nedá nezamilovat,“ říká představitel jednoho z mladých nápadníků Jon Rudnitsky.

https://youtu.be/IYmK9qlOsAU

Svou roli ženy, která začíná v životě znovu a vůbec se toho nebojí, zvládla slavná herečka doslova na jedničku. „Nestárnoucí“, „Neodolatelná“, „V nejlepší formě“, „Prostě skvělá“ jsou některé ohlasy na její výkon.

Režisérka filmu pak ocenila to, že Reese Witherspoon nechtěla být ve filmu mladší, ale taková, jaká je. „Ve filmu je hodně legrace a některé vtipy jsou právě na úkor hlavní postavy Alice. Reese se k nim postavila doopravdy čelem. Chtěla, aby film působil opravdově a svou postavu zcela přijala takovou, jaká je.“

Romantická komedie „Který je ten pravý?“ v kinech od 14. září.

  11:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:20