Opravdu musíte všechno zvládnout sama a na jedničku? Nebylo by přece jen lepší občas zvolnit?

Jestli máte pocit, že na vás všechno padá a skoro nemáte čas si přečíst ani tento článek, tak si sedněte, zhluboka se párkrát nadechněte a vydechněte, jděte si udělat kávu a dalších patnáct minut pouze seďte, čtěte a přemýšlejte.

Určitě máte každá v okolí kamarádku (nebo se v tomto článku najdete přímo vy), o které se domníváte, že je stroj a ne člověk. Chodí do práce, stará se o rodinu, rodiče, dům, na schůzku s kamarádkou má pouze půl hodiny, protože slíbila jiné kamarádce, že jí půjde dělat psychickou podporu na její první hodně jógy a tak to má stále dokola. Skoro zapomněla, že má doma i manžela, který už neví, jak vypadá.

Prosím, zamyslete se nad tímto životem, opravdu vás role uhnané ženy, která lítá od jednoho k druhému, naplňuje, nebo se snažíte pouze zalichotit svému egu, že jste tak dobrá a všechno zvládáte sama, aby vás všichni obdivovali, ale jste protivná okolí i sama sobě?

Není nutné mít každý den zaplněný od rána do večera. Rozumím, pro ženy které v tomto režimu už jedou, bude těžké se zastavit, protože to vlastně ani neumí, ale vyplatí se na tom začít pracovat. Rozhodně vám poděkuje rodina, na kterou budete mít více energie, přátelé, které nebudete znervózňovat tím, že se budete každou chvilku dívat na hodinky kvůli odchodu. Ale hlavně po čase zjistíte, že jste mnohem více spokojená se svým životem a život kočovné ženy není zapotřebí!

A nenechte se odradit ani počáteční nespokojeností ostatních lidí, kterým jste doteď pomáhala a vycházela jim vstříc. Zajisté se nebudou tvářit spokojeně, když jim řeknete NE, ale je to vás život a především vy sama musíte pracovat na tom, aby byl šťastný.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:22