Topná sezóna ještě neskončila a vy už se teď obáváte, jaké vyúčtování za elektřinu či plyn vám přijde tentokrát? Možná už konečně nadešel čas s tím něco udělat – změnit svého dodavatele energií.

Že vás to nenapadalo? Nejste v tom sama. Zatímco banku nebo mobilního operátora měníme dnes celkem běžně, u svého dodavatele energií zůstáváme léta. Bohemia Energy spočítala, že Češi tak zbytečně za drahé energie zaplatí ročně celkem téměř 6,5 miliardy korun.

Spočítejte si, kolik ušetříte


Kolik můžete ušetřit, zjistíte jednoduše a zdarma na internetu. „Doporučuji využít kalkulaček na webu Energetického regulačního úřadu nebo na portálu TZB-info.cz,“ radí Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Potřebovat k tomu budete poslední vyúčtování, ze kterého zjistíte všechny údaje potřebné pro porovnání. Pokud je nechcete studovat, stačí fakturu vyfotit mobilem a poslat vybranému obchodníkovi. Ten už si vše zjistí sám a nabídku pošle.

Zároveň se nedívejte pouze na různé akční nabídky a bonusy, ale na to, jakou úsporu získáte dlouhodobě. Přesvědčte se, že firma je spolehlivá a stabilní. A také, že má dobrý zákaznický servis, nebo že přístup ke svému účtu budete mít online. To vám kromě peněz ušetří i spoustu času.


Nemusíte ani vstát z gauče


Smlouvu můžete uzavřít klidně online nebo po telefonu. A pokud si vyberete dobrou firmu, vyřídí vše za vás. „Stačí, když jí udělíte plnou moc. Nemusíte se ani obávat, že budete muset měnit elektroměr či plynoměr, nebo že zůstanete nějakou dobu bez elektřiny či plynu,“ vysvětluje Libor Holub z Bohemia Energy. Těch pět minut, které změně dodavatele energií budete věnovat, se vám bohatě vyplatí. A vy pak můžete začít plánovat, jak s uspořenými penězi naložíte.

  10:36,  aktualizováno  26. března 2019 9:55