Kupovat ojeté auto může být sázka do loterie. Můžete mít štěstí a koupit opečovávaný vůz od slušného člověka, nebo vůz, který takové štěstí na předchozího majitele neměl. Pro klid v srdci kupujte vůz od spolehlivého partnera. Takového, který vám dá všechny informace a pomůže s celým procesem nákupu.

Již na 150 místech v České republice může zájemce o nákup ojetého vozu navštívit autorizovaného prodejce programu ŠKODA Plus. Program, běžící pod záštitou tuzemské automobilky, se už v loňském roce stal největším prodejcem ojetých vozů v České republice. V současné době nabízí téměř šest tisíc vozů značky ŠKODA různých modelových řad, ať už sháníte malé městské vozidlo nebo pořádné SUV.

Externí obrázek

Jasnou výhodou pro zákazníky je vědět, že jsou ochráněni před nejčastějšími triky na trhu ojetin. Například před manipulací s dokumenty, nebo falšováním údajů v servisní knížce či dokonce úpravou výrobního identifikačního kódu, takzvaného VIN. Podle Pavla Kašpara zodpovědného za program ŠKODA PLUS procházejí všechny jejich vozy nejdříve kontrolou na základě kódu VIN. To znamená, že mizí riziko koupě automobilu kradeného, zařazeného do exekučního řízení nebo takzvaně omlazeného jednou z výše zmíněných úprav. Podle VIN se kontroluje také stav tachometru.

Poctivý prodejce se nebude snažit skrýt nedostatky prodávané ojetiny. Prodejci ŠKODA Plus jednak umožní každému zájemci dostatečně dlouhou prohlídku včetně testovací jízdy, ale současně předloží též transparentní popis technického stavu. “ Naše vozy mají prověřený původ a prošly podrobnou vstupní prohlídkou v autorizovaném servisu. Díky tomu přesně víme, co nabízíme, nejen my, ale i zákazníci. V případě, že technik najde na autě nedostatek, zapíše ho do podrobného zápisu o stavu motorového vozidla,” informuje Pavel Kašpar. Je tam samozřejmě také to, zda auto prodělalo autonehodu a jakým způsobem po ní bylo opraveno.

Externí obrázek

Výběr zánovního vozu ovšem není vše, jakkoliv je dobrá volba zásadní. Dobrý prodejce ojetých vozů pomůže zákazníkovi i s dalšími aspekty, například výkupem stávajícího auta, nebo pomocí s vyřízením úředničiny. Pokud se svěříte do péče značkových programů ojetých aut, budete v podstatě bez starostí. Přímo na pobočce s vámi vyřeší vše podstatné a vy dostanete potvrzení a doklady. Na místě si snadno zařídíte i povinné ručení. „Vyřizování byrokratických úkonů pro certifikované ojeté vozy je u nás stejný ověřený proces jako pro auta nová. Máme unifikovanou dokumentaci, aby byla kupní smlouva přehledná, bez fíglů a v pořádku na obě strany, bez skrytých poplatků a háčků. Dealeři umí zprostředkovat výkup vozu protiúčtem, evidenčku i přihlášení nebo odhlášení vozu. Umí nabídnout také výhodné povinné ručení s cenou často lepší než u nezávislých brokerů,“ shrnuje trumfy programu ŠKODA Plus Pavel Kašpar.

Pokud kupujete například takzvané roční auto, může se vás týkat i tovární záruka. Ale to jen v případě, že jsou dodrženy smluvní podmínky záruky. Takže se opět vyplatí využít značkové programy na ojeté vozy spojené přímo s automobilkami. „Výhoda programů jako je ŠKODA Plus tkví v tom, že zákazník je skrze autorizovaného dealera ve spojení se samotnou značkou a podle toho jsou mu nabízeny služby a podmínky. Zákazník může získat prodlouženou záruku na zánovní vozy a v určitém případě i doživotní záruku mobility na starší vozy,“ připomíná Pavel Kašpar.

  15:00