Město nad Seinou v sobě jedinečným způsobem spojuje staré a nové. Podlehnete mu.

Hlavní město Francie bylo po staletí metropolí, která ovlivňovala ostatní země. V Paříži se odehrávaly důležité historické události a celý svět do ní jezdil čerpat inspiraci už od středověku. Během sedmnáctého století, které je označováno jako La Grand Sie`cle (velkolepé století), tu bylo postaveno množství paláců, impozantních budov a šlech-tických domů, které můžete obdivovat až dodneška, na konci devatenáctého století, v období Belle Epoque, se stala Paříž hlavním městem světa a v první polovině dvacátého století byla označována jako Mekka umělců, spisovatelů, hudebníků a filmařů. Své kouzlo si zachovala dodneška.


Moulin Rouge

Paříž je rozdělena do několika částí, z nichž každá má svou osobitou a neopakovatelnou atmosféru. V okolí Elysejkých polí se nacházejí největší a nejhonosnější paláce a nejluxusnější obchody a módní butiky, přímo v centru na ostrově Ile de la Cité na vás dýchne středověk a v Latinské čtvrti se scházejí především studenti. Montmartre, kdysi tak vyhledávaný umělci, je dnes špinavý a plný prostitutek, ovšem přesto byste si ho zcela určitě neměli nechat ujít. Intelektuální a bohémský život se z Montmartru už v polovině minulého století přesunul na levý břeh do čtvrtí Montparnasse a St-Germain-Des-Prés.


Šarm a elegance

Francouzky jsou šarmantní, elegantní a krásné a není to zdaleka jenom proto, že mají kde nakupovat. Dokáží kombinovat všechny možné doplňky a hlavně z nich vyzařuje sebevědomí a pohoda. Butiků a módních obchodů je v Paříži však skutečně několikanásobně víc než kdekoli jinde.


Ty nejluxusnější najdete na bulváru Rue du Faubourgh-St-Honoré, velký výběr značkových oděvů je například v Galeries Lafayette ve čtvrti Opéra. Tady se můžete procházet hodiny mezi stojánky a vybírat si, co vám bude nejlépe slušet. Obchodní dům nepůsobí sterilně jako některé butiky u nás a prodavačky vás nebudou otravovat donekonečna omílanou otázkou: „Můžu vám s něčím pomoct?“ Podobné zboží jako tady najdete v obchodním domě La Samaritaine. Je více z ruky, ale ceny jsou příznivější.