Téměř každé ženě se někdy stane nebo stalo, že si začala klást otázku, jestli náhodou není těhotná. A to často i mnoho dní před očekávanou menstruací.

Nervy

Toužíte po miminku a najednou se cítíte jinak? Při sexu vám praskl kondom a vy panikaříte, jestli náhodou nejste v tom? V obou případech pracují nervy. Ženy si dokáží vsugerovat pocity, které běžně před menstruací nemají a dostávají se do stresu, který může mít vliv na opoždění jinak pravidelného cyklu.


Testy

Většina výrobců vám garantuje nejvyšší citlivost testu, ale i tak je dobré počkat minimálně do termínu, kdy jste měla menstruaci dostat. Ideální doba na provádění testu z moči je týden po termínu očekávané menstruace. Vynechání menstruace, bolesti prsou, či podbříšku, nevolnosti a podobné příznaky, nemusí znamenat, že jste těhotná, i když patří mezi klasické.


Negativní výsledek

Stává se, že když si uděláte test příliš brzy, objeví se negativní výsledek. Pokud si opravdu myslíte, že jste těhotná, je dobré test po pár dnech opakovat. 100% jistotu získáte, když navštívíte svého gynekologa. 


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:20