Strongbow podpořilo vznik zelené oázy na střeše paláce Lucerna

Značka Strongbow do města opět přináší kousek přírody. Podpořila totiž projekt kavárníka Ondřeje Kobzy, kterým je právě vznikající zahrada na střeše Paláce Lucerna. A přispěla nejen zelení, ale i finanční částkou 600 000 Kč. Tu zástupci značky Strongbow Kobzovi slavnostně předali při oficiálním otevření zahrady pro veřejnost ve čtvrtek 17. srpna. Zajímá vás, jak vypadá zelená oáza v srdci Prahy? Přijďte se o tom v rámci Týdne otevřených dveří ve dnech od 17. do 23. srpna sami přesvědčit.

Nápad kavárníka a dobrodruha Ondřeje Kobzy zvelebit střechu Paláce Lucerna o rozloze přibližně 1000 m2 a zpřístupnit jeden z nejkrásnějších pražských výhledů vznikal přes dva roky.

Přeměnu zanedbané terasovité střechy historické budovy v centru města se značka rozhodla podpořit zelení, ale i částkou 600 000 Kč. Na střechu Lucerny, dostavěnou Václavem Havlem v roce 1920, se přesunuly i poupětníky, tedy osázené popelníky, které značka představila na začátku letošní kampaně a s pomocí známých osobností, youtuberů a nadšenců jim vdechla druhý život.

Ojedinělá střešní zahrada, na jejíž obnově se podílel architekt Petr Hájek, bude poprvé zpřístupněna v Týdnu otevřených dveří od 17. do 23. srpna vždy od 12.00 - 20.00 hodin. Do budoucna bude pro veřejnost otevřena vždy několik dní v měsíci a budou se zde konat různé kulturní akce.


Více informací na www.prirodudomesta.cz.

  16:05,  aktualizováno  25. března 2019 17:39