Hodiny rentgenujete skříň a nakonec stejně zůstanete bezradně stát v noční košili? Zdlouhavé rozhodování vás stojí spoustu energie. Víme, jak ji ušetříte.

Sotva ráno rozlepíte oči, už jste vržena před spoustu rozhodnutí. Džíny, nebo tu zelenou sukni? Loupák, či kukuřičné lupínky? Jet do práce upoceným autobusem, nebo provětrat auto a riskovat dopravní zácpu? A co večer, jít domů, zaskočit na víno, nebo tužit kondičku na aerobiku? Stačí jediná hodina a kolik se do ní nacpe nezbytných voleb. Když pak usednete k pracovnímu stolu, cítíte se vyždímaná jak hadr. Dnešní doba vás totiž nemilosrdně zahlcuje možnostmi, produkty a příležitostmi, které vás často uvádějí do stavu nerozhodnosti. Váhání pak prohlubuje vaši rozmrzelost. Většinou vám život nachystává dva druhy situací. Běžná denní rozhodnutí, která, pokud se v nich dlouze nimráte, vás jen zbytečně zatěžují, a životní volby, jež si skutečně zaslouží důkladné promyšlení. Čtěte, jak se v kterých momentech vyplatí zachovat.

Kdy je to opravdu fuk?


Pokud zoufale váháte, zda si koupit blůzu, v které se právě natřásáte před zrcadlem, nebo raději nechat peněženku zavřenou, možná jste se stala obětí takzvané analytické paralýzy. Tato moderní choroba se projevuje vystupňovanou nerozhodností a tu je třeba utnout okamžitou volbou. Nezáleží přitom, jestli jste se rozhodla správně, nebo ne. Jakmile své dilema necháte nevyřešené, vaši krizi takový stav jedině prohloubí. I špatná volba je pak lepší než vagon energie zbytečně odčerpané nepodstatnými věcmi.

Kdy se nechovat zbrkle?


Volba životního partnera, školy nebo zaměstnání si pochopitelně žádá více rozmyslu než výběr vhodného zákusku v cukrárně. Taková rozhodování se pak mohou stát dlouhými a úmornými. Snažíte se totiž za každou cenu nešlápnout vedle. Občas přitom stačí prozkoumat způsob, jakým se rozhodujete. A vydat se lepší cestou. Třeba takhle:

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:24