Šálek čaje vás zklidní, uděláte si pár minut jen na sebe a své myšlenky. Detoxikace není jen o těle a jeho fyzických pochodech, ale i o psychických potřebách a duševní pohodě.

Popíjení zeleného čaje MatchaTea vám přinese hned několik pozitivních účinků. „Čaj Matcha je při pěstování systematicky zastiňovaný, což v jeho lístcích podporuje zvýšenou tvorbu chlorofylu. Právě to je vysvětlení jeho sytě zelené barvy. Vysoký obsah chlorofylu však čaji dodává také detoxikační účinky, protože z těla vyplavuje těžké kovy a chemické toxiny,“ odborník Petr Patočka z MatchaTea.cz.Na jaře s lepší náladou


S příchodem jarních měsíců na nás občas doléhá únava a cítíme se oslabení. Lidské tělo takto reaguje na dlouhodobý nedostatečný přísun slunečního svitu. Blahodárných účinků dosáhnete díky čaji i na duši.


Pouze v čajích je obsažena povzbuzující látka theofylin, která funguje úplně jinak než kofein. Kofein obsažený třeba v kávě je velmi rychle působící stimulant, který okamžitě najde cestu do krevního oběhu. Účinky se projevují během několika minut a vrcholí během 30 až 45 minut. Vrchol je často spojován s nervozitou, pocením a následným oslabením, či otupělostí.

„Theofylin funguje zcela odlišně. MatchaTea obsahuje velké množství živin, které omezují vstřebávání theofylinu do krevního oběhu postupně, což vede k pomalému uvolňování energie po dobu 3–6 hodin. Aminokyseliny a theaniny v čaji také pomáhají udržet uvolněnou mysl, což je pro tělo přínosnější. pH čaje Matcha je neutrální, kdežto u kávy kyselé, a to vede často k zažívacím problémům a nechutenství,“ říká Petr Patočka z MatchaTea.cz.


  7:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:27