Můžu si dát (i když si hlídám váhu) po obědě pivo? Smím máslo? Musím cvičit?

1. Pivo a víno


Jak pivo, tak víno jsou v menší míře zdravé. Jenže většinou nezůstaneme u jedné sklenky nebo půllitru a pivo navíc silně podporuje chuť k jídlu! Čili: netloustne se ani tak po jednom, ale po více už určitě ano.

2. Máslo je na cévy


V diskusích kolem másel a margarínů se názory stále mění. Jednou je zdravější to, podruhé ono. Momentálně je v kurzu máslo, prý je pro srdce a cévy zdravější. My říkáme tuk jako tuk: záleží na množství.

Čtěte také: 5 chyb při hubnutí, které možná děláte


3. K čemu pohyb?


Cvičením se hubne jedině ve spojení se správně složeným jídelníčkem. I to je odpověď, proč se mnoha lidem nedaří shodit, i když pravidelně cvičí. Při udržování váhy je ale jakýkoli pohyb naprosto nezbytný!

4. A co fast food?


Překvapení: striktní zákaz rychloobčerstvování je přežitek. Za předpokladu, že si nedáte hranolky nebo „hambáč“ se slaninou, ale zeleninový salát. Stejně tak tortilla se zeleninou nadělá méně škody než pizza!

Bude vás zajímat: 7 návyků, které zpomalují hubnutí


5. Pomáhá čaj?


Správně vybraný čaj vnitřně prohřeje a tím omezí hlad. Jenže když se nevyznáme v bylinkách, můžeme si klidně dát ten, který chuť k jídlu vyloženě podporuje! Čili čaj ano, ale s rozmyslem a neslazený!

 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:40