Nový módní styl, který začíná být velmi oblíbený u módních fashion guru. Doslovný překlad ,,pomalá móda’’ jde ve stopách známého hnutí ,,slow food’’ (pomalé jídlo), které ctí kulturu stolu a chce chránit a vychutnávat místní produkty. Ve zkratce se dá říct, že jde o protiklad fast foodu.

Zpátky k módě. Slow fashion je protiklad tzv. ,,fast fashion“ (rychlá móda), která produkuje trendy oblečení za nejnižší náklady a bohužel nebere ohledy na sociální dopady. Pomalá móda naopak klade důraz na tradice, lidské práva či řemeslo.

Zkuste nakupovat ekologičtěji a ušetřete i svou peněženku díky pomalé módě. Unikátní trendy kousky se dají sehnat i v sekáči či ve vintage shopech.

Existují různé vintage online shopy:


ASOS MARKETPLACE
FARFETCH
THREDUP
POSHMARK
THE REALREAL

I český trh nabízí skvělé e-shopy:


WINWIN
COSMICKKIDS
JAKOBY
HARDDECORE
CZECHLABELS

Eco alternativa 100% bavlny je organická bavlna, která je jemnější, prodyšná a hlavně hypoalergenní. Jde tedy o geneticky nemodifikovanou bavlnu, při níž se využívá místo syntetických hnojiv hnůj a místo pesticidů kontrlovaní biologičtí škůdci.

Zrecyklujte svůj šatník. Zeptejte se sami sebe, zda jste tento kousek měla za poslední rok na sobě. Pokud je odpověď ne, najděte danému kousku nový domov, darujte charitě či organizaci, která oblečení zrecykluje:
RECYKLUJEME TEXTIL
TŘÍDĚNÍ ODPADU

Zkuste být aspoň trochu eco-friendly a pomozte sobě i planetě.

  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:09