Práce z domova je pro někoho požehnáním, jiní zase bojují s disciplínou a efektivitou. Sepsali jsme pro vás tipy, jak si home-office zpříjemnit a vylepšit své pracovní prostředí, aby k vám nápady začaly přicházet samy.

Samozřejmě, pracovním koutkem svou morálku nespasíte. Příjemné prostředí vám ale může velmi pomoct s celkovou náladou a chutí pracovat. A to už je něco, o čem stojí alespoň uvažovat. Uvařte si kávu nebo čaj, a pojďme na to.

Kancelářská židle – bez ní to nejde

Na práci z domova není každý zvyklý a mnozí nemají ani vhodné prostory. Samozřejmě, nemusíte mít pracovnu jako z Pinterestu a na stole hezky uspořádané organizéry. Ty sice tvoří také hezké prostředí, ale psychickou i fyzickou pohodu vám nezaručí. Kvalitní židle ale ano!

Jestli se už měsíce vrtíte na klasické kuchyňské židli, zbystřete. Možná je přesně ta tím důvodem, proč je vám každé ráno stále hůř při představě usedání ke stolu. Kvalitní kancelářská židle je naprostý základ pro vaše záda i nohy. Ať už sedíte u kuchyňského stolu nebo váš koutek tvoří tmavý roh v ložnici, díky vhodně zvolené ergonomické židli si udržíte záda ve vzpřímené poloze, nebudou vás tolik bolet a předejdete mnohým zdravotním komplikacím. Třeba hrbům!

Externí obrázek

Jak poznat kvalitní kancelářskou židli?

● nabízí opěrku hlavy i beder

● má kvalitní potah, ideálně prodyšný

● můžete si nastavit područky

● je označena jako ergonomická

● je z kvalitních a pevných materiálů

Osvětlení pracovní plochy vám zachrání oči

Dbejte také na to, abyste svůj pracovní koutek měli ve světlé části pokoje, ideálně u okna. Nemáte-li tu možnost, pořiďte si alespoň vhodnou lampičku, která vám pomůže osvětlit pracovní plochu, abyste si nekazili oči.

Chcete si usnadnit práci? Pořiďte si osvětlení se snímačem a nejlépe flexibilní, abyste jej mohli přizpůsobit podle svých aktuálních potřeb. Praktickou vychytávkou bývají lampičky s možností barvy světla, napájecí zdířkou pro USB i dotykovým tlačítkem pro rozsvěcení a zhasínání.

Externí obrázek

Obklopte se věcmi, které vás potěší

Svůj prostor pro home-office byste měli mít uzpůsobený sobě na míru. Pokud vám dělají radost pokojovky, mějte je u sebe. Jestli dáte přednost svíčkám, v průběhu pracovního dne si je klidně zapalte. Neexistuje recept na nejlepší pracovní prostor, ale nešlápnete vedle, pokud dáte na svou intuici.

Co vám v pracovně může udělat radost?

● pokojovky

● vůně a svíčky

● obrázky a plakáty na zdi

● výmalba pokoje nebo tapety

Mějte po ruce všechny životabudiče

Práce z domova může být náročná nejen z hlediska motivace, ale i zdraví. Jestli se cítíte unavenější než jindy, a rádi byste zase měli onu energii, je na čase se zamyslet a nějaké návyky změnit.

Pomoci vám může samozřejmě káva nebo zelený či černý čaj. Kromě šálků kofeinu ale nezapomínejte i na opomíjenější životabudiče, které z dlouhodobého hlediska dokáží divy.

Externí obrázek

Jak doplnit energii?

● snažte se spát alespoň 8 hodin denně

● nezapomeňte na pravidelný příjem ovoce a zeleniny

● choďte na procházky a pravidelně se hýbejte

● pijte dostatek vody

● mezi jednotlivými pracovními bloky si dejte pauzu

● kromě pracovního kolotoče si najděte čas na činnosti, které vás baví

  12:28
Témata: židle, Pinterest