Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, díky níž stávají na nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě. Dalším z řady vítězů nezávislých spotřebitelských testů se stal vysavač Miele Compact C2 Powerline - tentokrát v domácím dTestu 8/2017.

„Pokud jste se rozhodli pro sáčkový vysavač, nejlépe vás špíny zbaví Miele Compact C2 Powerline SDAE1…Vyniká zejména na kobercích a dobře si poradí i se zvířecími chlupy, na nichž si většina vylámala zuby…“ dTest 8/2017, s. 25.

Na tomto podlahovém vysavači oceníte perfektní výsledky vysávání, vysoký výkon 1200 W, nerezovou teleskopickou trubici pro pohodlné vysávání, univerzální podlahovou hubici pro všestranné použití nebo akční rádius 10 m. Zajímavá je také příznivá cena 5 590 Kč.

Na co si dát pozor při výběru vysavače


Ukazuje se, že v poslední době zákazníci díky zprávám v médiích vnímají jako jedno z nejdůležitějších kritérií energetický štítek, tedy roční spotřebu elektrické energie. Je však třeba si uvědomit, že např. při rozdílu mezi dvěma přístroji 30 kWh/ rok se při standardním používání vysavače (při aktuální průměrné ceně 3,62 Kč za kWh) dostaneme na cca 108 Kč. Je tedy jasné, že důraz bychom při výběru nového přístroje měli klást na jiná měřítka.

K nim bezesporu patří:


Prachotěsnost
Asi nikdo nechce, aby byl vzduch plný nečistot, prachu a alergenů nasátý do přístroje, znovu rozvířen po místnosti. A i to se děje. Kvalitní výsledky vysávání totiž zajistí pouze souhra jednotlivých komponentů: výkon, filtrační systém, kvalitní motor a použité materiály nebo design pro ideální vedení vzduchového proudu. Filtrační systém AirClean od Miele, složený z inovativního originálního sáčku Miele HyClean, motorového filtru a vzduchového filtru, zajistí odfiltrování více než 99,9 % jemného prachu.

Nekompromisní kvalita
Pokud vás nebaví neustálá komunikace se servisem, zaměřte se na kvalitní značky. Je známo, že např. všechny přístroje Miele, včetně vysavačů, procházejí přístroje velmi náročnými zkouškami, např. na životnost až 20 let. Konkrétně vysavače absolvují mj. crash test (16 500 x přejet přes práh), což signalizuje mimořádnou odolnost opláštění i pojezdových koleček. Testuje se také životnost motoru, navíjení kabelu, hadice nebo rukojeť.

Správná volba pro cílovou skupinu
Spokojenost s vysavačem je podmíněna také konkrétními požadavky. Máte doma kolii či perskou kočku? Pak je pro vás ideální přístroj Cat&Dog, který se díky účinnému turbokartáči postará o perfektní odstranění nejen zvířecích chlupů, ale i dlouhých vlasů. Pro majitele parketových podlah jsou optimální přístroje Miele s označením Parquet, alergici by se měli zaměřit na štítku na hodnotu „třída emisí prachu“.

Komfortní obsluha
Pro ušetření času a menší námahu jsou vysavače Miele (v závislosti na modelu) vybaveny např. komfortní rukojetí i teleskopickou trubicí, oboustranným parkovacím systémem pro snadnější uskladnění, parkovacím systémem pro přestávky či bohatým integrovaným příslušenstvím pro vysávání čalounění či spár.

  12:23,  aktualizováno  25. března 2019 17:28