Mnohé ženy se nechají slyšet, že by se jejich život dal rozdělit na fázi „před kalíškem“ a „po kalíšku“. Patříte k nim, nebo jste ho ještě neobjevila?

„Ty používáš menstruační kalíšek? No to je nechutné!“ řekla mi nedávno kamarádka. Ještě před půl rokem bych to samé řekla i já. Jenže nic se dopředu nemá hanit, dokud se to nevyzkouší.

Před pár měsíci jsem četla článek o speciálních kalíšcích z lékařského silikonu, které se vnitřně používají jako alternativa tampónů a vložek. Vždycky mi to přišlo tak trochu ujeté a myslela jsem si, že tento způsob ochrany používají jen takové ty přírodní ženy v batikovaných šatech a s dredy ve vlasech. Jenže článek mě zaujal. Líbilo se mi, že kalíšek stačí použít ráno a vytáhnout večer (paráda – odpadá nepříjemná manipulace s tampóny na cestách, v práci nebo ve městě). Pak taky ušetřím za vložky a tampóny a navíc se budu chovat ekologicky. To zní skvěle!

Šla jsem do drogerie najisto. Věděla jsem, který kalíšek nejlépe vyšel v testech a ten jsem chtěla. Byl mi sympatický vzhledem – byl krásně růžový a na konci měl malé očko, které mi připadalo příjemnější a lepší než stopka, kterou měly jiné kalíšky kvůli vyjmutí. Velikost jsem si vybrala tu nejmenší – mám malou štíhlou postavu a taky ještě nemám děti. Váhala jsem mezi velikostí S a M, ale ta menší se nakonec projevila jako správná volba.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:28