Projekt kulturní sluje Venuše ve Švehlovce a uměleckého gangu Depresivní děti touží po penězích.

21. prosince 2020 ve 20:00 na FB Depresivních dětí

Externí obrázek

Depresivní děti v režii Jakuba Čermáka v on line inscenaci (MEMENTO) MOR vytváří komplexní umělecké dílo v/pro období lockdownu.

Jedná se o divadelní inscenaci, která nepočítá s živými diváky. Jedná se o film, který pracuje s divadelní poetikou. Jedná se o výpověď, která hovoří o současnosti nejen svým tématem, ale i formou.

Pod mottem: “Umění nezastavíš” tak vzniká představení určené přímo pro digitální prostředí.

Inscenace (memento) mor, je inspirované románem Alberta Camuse, který patřil ve Francii během první vlny pandemie mezi nejprodávanější tituly.

„Mor jako metafora, pandemie jako příležitost zkoumat charaktery, individuality i společnost jako takovou…”

Jakub Čermák

(MEMENTO) MOR je obrazem nemocné společnosti. V hledáčku se ocitá celé město a my sledujeme společenské proměny pod tlakem epidemie. Proměnou města provází doktor (Daniel Bambas), nehrdinský hlavní hrdina, který nevykonává žádné velkolepé skutky, jen se pod náporem úmrtí a předpracování snaží zůstat lidský.

Co se zprvu jevilo jako apokalyptická katastrofa, stává se časem všednodenní otázkou administrativy. Smrt, odsouvaná mimo zorný úhel, se dostala do popředí natolik, až se stala samozřejmou a oběti jen číslem. „Zbytečný soucit časem člověka unaví.“

Co nám dřív připadalo jako sci-fi nebo dystopie, se stalo všednodenní součástí našich životů.

Příběh je především kronikou města, jež je zasaženo morem a uzavřeno do neprodyšné karantény. Krom jednotlivých hrdinů sledujeme i celou společnost, která se vyrovnává s izolací.

Externí obrázek

Jakub Čermák – scénář, režie

V roce 2020 byl oceněn na festivalu Malá inventura Cenou české divadelní DNA a získal poctu festivalu ...příští vlna/ next wave… jako Osobnost roku. V připravované inscenaci zúročí jak svoje divadelní zkušenosti, tak studium na pražské FAMU. Byl opakovaně nominován na Cenu Divadelních novin (mj. za představení Maryša mlčí či imerzivní Bordel L’Amour). V tomto roce uvedl největší imerzivní divadelní počin - Happy end v hotelu Chateau Switzerland.

Realizační tým:

Scénář, režie: Jakub Čermák

Asistent režie: Karol Filo

Dramaturgie: Barbora Hančilová

Scéna a kostýmy: Martina Zwyrtek

Kamera: Dalibor Fend

Hudba: Tanita Yanková

Produkce: Zuzana Juklová, Patricie Jelínková

Hlavní role

Daniel Bambas, Daniel Krejčík, Sandra Nováková, .Pavel Neškuda, Dana Černá, Jiří Racek, Zoja Oubramová, Jiří Ratajík, Barbra Šupová, Richard Němec, Petra Mošovská, Tomáš Čapek a Michal Kováč

  14:00