Okouzlující jednatřicetiletá zpěvačka, kytaristka a klavíristka s neuvěřitelným charismatem a krásným hlasem, nyní přijíždí i na Prague Proms, pohladit duše a srdce posluchačů.

Sama Melody Gardot říká, že by jí nikdy nenapadlo věnovat se hudbě profesionálně, ačkoliv  z hudební rodiny pochází. Když ji v roce 2003 srazilo z kola auto, utrpěla poškození mozku a při zotavování jí lékař „naordinoval” terapii hudbou. Poslech hudby a snaha zpívat pomáhá mozku hledat nové cesty a posouvá mysl dál a dál. Zpočátku se naučila na hudbu jen broukat a později už byla schopna i zpívat a své pokusy si nahrávat. Dělala obrovské pokroky a nakonec začala psát i své vlastní písně.


Melody Gardot zatím vydala čtyři alba a jedenáct singlů. Na koncertě zazní i písně z prozatím poslední desky z roku 2015 „Currency of Man” . Oproti albům minulým, více odkazuje k soulu, funku i gospelu amerického západního pobřeží, a to nejenom hudebně, ale i texty. Písně byly hluboce ovlivněny lidmi, s nimiž se setkala v Los Angeles a mezi nimiž bylo i mnoho lidí bez domova. Vypráví jejich příběhy, společensky kritická témata, v nichž popisuje život lidí na okraji společnosti.


Jedinečný koncert ve Smetanově síni Obecního domu si nenechte ujít 26. 7. 2016 od 19. hodin.Vše o festivalu Prague Proms najdete na stránkách www.pragueproms.cz


  15:17,  aktualizováno  25. března 2019 19:22