Taky máte někdy pocit, že vám vším tím stresem a pod tíhou informací praskne hlava? Nebojte, nejste v tom sama!
Co s tím? Stačí si každý den vyhradit pár minutek pro sebe, vypnout a vědomě odpočívat, meditovat. Že nevíte jak? Nevadí, představíme vám 5 úžasných aplikací, díky kterým to hravě zvládnete.

Headspace


Jednou z nejpopulárnější meditačních aplikací je Headspace, kterou si do svého chytrého telefonu stáhlo už víc než 5 milionů uživatelů. V základní verzi, která je zdarma, se i naprostý začátečník naučí během 10 dní meditovat a udělat si pořádek v hlavě. Stačí pouhých 10 minut denně!

Aplikace je dostupná v angličtině pro Android i iPhone, v základní verzi je zdarma, za prémiovou zaplatíte 369,99 korun při měsíční platbě, při ročním předplatném vás pak vyjde měsíčně na 224,99 korun. Není to málo, ale pokud to myslíte s meditací vážně, určitě se vyplatí. Budete mít totiž přístup k široké nabídce balíčků různých meditačních témat, ať už se vám špatně spí, chcete lépe zvládat své pocity nebo zlepšit mezilidské vztahy. S tím vším, a ještě mnoha dalšími oblastmi umí Headspace pomoct!

The Mindfulness App


Jednou z nejdostupnějších aplikací je Mindfulness (v překladu něco jako bdělá pozornost, všímavost). Hlavním jazykem je opět angličtina, startovací balíček na 5 dní vás uvede do problematiky bdělé pozornosti a naučí vás její základy.

Mindfulness App nabízí slušný katalog meditačních stop s mluveným slovem i bez něj v délce od tří do třiceti minut. Za příplatek je k dispozici také prémiová knihovna s neomezeným přístupem k 25 různým kurzům a 180 samostatným meditacím. Pokud se rozhodnete si za využívání zaplatit, bude vás to stát jednou ročně 1299,99 korun a navíc získáte měsíční zdarma!