Přemýšlíte o vánočním dárku pro svého domácího mazlíčka?

Zdravé stravování se ve světě skloňuje čím dál častěji. Dávno se přitom netýká už pouze lidí. Majitelé psů, kterým není lhostejné, co si dají na talíř, mohou nyní zahrnout do zdravého režimu i své čtyřnohé mazlíčky. Na trh vstoupila nová řada čerstvých vařených jídel pro psy Health for dog, která představuje vařené pokrmy pro psy z kvalitních surovin.

Testy dokázaly, že strava vařená za nižších teplot a vytvořená z vysoce kvalitních surovin bez odpadních produktů a chemických látek může pomoci vyřešit problémy se srstí, zažíváním, ale i chováním psa.PRŮMYSLOVĚ VYRÁBĚNÉ GRANULE MOHOU OBSAHOVAT KARCINOGENNÍ AKRYLAMID


95 % potravinových produktů pro psy představuje průmyslově vyráběné granule. Extrudované granulované krmivo, která se vyrábí za vysokých teplot kolem 120 °C, přitom může psům způsobovat vážné problémy. Studie z roku 2012 provedená na Fakultě veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně prokázala, že se v granulovaných krmivech pro psy a kočky vyskytuje nebezpečný akrylamid, který vzniká při jejich výrobě za vysokých teplot. Akrylamid je karcinogenní látka, před kterou lidi varuje Evropská rada pro informace o potravinách a proti které byly vytvořená různá opatření při výrobě potravin, ale která způsobuje rakovinu také u zvířat.
ODBORNĚ VAŘENÁ ČERSTVÁ STRAVA NABÍZÍ ZDRAVOU ALTERNATIVU


HEALTH FOR DOG se rozhodl jít jinou cestou. Strava pro psy se zpracovává ve velkokapacitní kuchyni vařením za nižších teplot, než je problematických 120°C. Všechny receptury vznikly pod odborným dohledem MVDr. Evy Štercové z Ústavu výživy zvířat, Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně a neobsahují umělé konzervanty, barviva ani žádné odpadové produkty. Doktorka Štercová zejména věnovala pozornost tomu, aby strava byla nejen chutná, ale také opravdu výživná a obsahovala vše, co pes potřebuje pro zdravý vývoj a dobrou kondici. Vytvořené balíčky potom prošly přísnými laboratorními zkouškami i testováním na psem v útulcích a na obou místech dosáhly vynikajících výsledků. Všechny produkty splňují požadavky standardů FEDIAF a AAFCO.
MENU PRO PSY: MASO, ZDRAVÉ OBILOVINY, OLIVOVÝ OLEJ I CHIA SEMÍNKA


Produkty Health for dog jsou k dostání online přímo na webu společnosti, ale také ve vybraných pražských prodejnách. Nakupovat lze jednotlivé porce anebo rovnou čtrnáctidenní či měsíční balíčky. Gramáž a cena se odvíjí od plemena a váhy psa. Všechny pokrmy obsahují kromě masa a obiloviny pestrou směs ovoce, zeleniny, olejů a superfoods. Na menu je například hovězí s hnědou rýží, červenou řepou, mrkví, cuketou, jablkem, lososovým olejem, pivovarskými kvasnicemi a chlorelou. Speciální dietní program myslí na psy, kteří mají problémy se slinivkou nebo zažíváním. Nechybí ani kvalitní pamlsky – lososové sušenky obsahují dobromysl, olivový olej a chia semínka.
ODBORNÝ DOHLED PŘI PŘÍPRAVĚ DOMÁCÍ STRAVY JE DŮLEŽITÝ


Vybalancovat správně výživové poměry při přípravě stravy doma může být obtížné. Velká studie zabývající se doma vařenou psí stravou v Evropě a USA v letech 2001-2013 upozorňuje, že častým problémem je v takovém případě nesprávný poměr důležitých látek jako vápníku, fosforu, zinku, mědi i některých vitamínů. To se potom podepisuje na zdravotním stavu psa.


Objednávat můžete na http://www.healthfordog.cz/eshop/


  4:40,  aktualizováno  25. března 2019 21:07