Nedaleko Kolína, uprostřed anglické zahrady, najdete zámecký hotel Chateau Kotěra, který se hrdě pyšní nejen vysokým gastronomickým zážitkem, ale také nezapomenutelnou atmosférou první republiky.

Celý hotel se nese v duchu neoklasicismu a vznikl pod taktovkou významného architekta Jana Kotěry. Celou atmosféru dokreslují originály a repliky z původní doby. 

Externí obrázek

Dokonalou třešničkou na dortu je zámecká restaurace, která pod vedením současného majitele, gastro legendy, Roberta Chejna nabízí dokonalé chuťové zážitky, a ještě mnohem víc. 

Externí obrázek

Specializují se zde na středomořskou kuchyni, ryby, mořské plody a klasické francouzské pokrmy. Kvalita a čerstvost surovin posouvá místní gastronomické zážitky na ještě vyšší úroveň. Nejoblíbenější specialita podniku je chobotnice na grilu, fazolové pyré s lanýžem a chorizo demi glace. Můžete vyzkoušet i degustační menu, které je součástí balíčku s ubytováním. Jedete za jídlem nebo architekturou? Hledáte skvělé místo na teambuilding, konferenci nebo svatbu? Úplně každý zde najde to své.

Externí obrázek

Díky ochotnému personálu se zde budete cítit jako doma. Je možné si dohodnout prohlídku, při které si můžete prohlédnout unikátní vybavení a dozvědět se mnoho zajímavostí z historie této stavby a o rodině Mandelíkových, která dala tento zámek postavit.

Externí obrázek

Více na www.hotelkotera.cz

Externí obrázek
  12:10
Témata: Kolín, Jan Kotěra