Kariéra s miminem po boku – jaké jsou pro ni v Česku podmínky? Je reálné pracovat a zaroveň se věnovat mateřství, aniž by jedno z toho trpělo?

Podle svého

Když se rozhodnete – v prvé řadě však s ohledem na typ vašeho zaměstnání – brát své dítě do práce, ne všude budete mít zelenou. Naše společnost není, co se práce s dětmi týká, příliš „baby friendly“. Spousta lidí vás může považovat za kariéristku, která dá přednost penězům před vlastním dítětem, nebo se na vás zkrátka budou dívat divně. Moje spolužačka Kamila má tři kluky, na mateřské byla dlouhých sedm let.


K tématu pracující matky říká: „Copak si myslíš, že je stejné vyrůstat mezi monitory jako v klidu domova?! Ani ty si mateřství neužiješ, nemáš klid, odpočinek, seš ve stresu a to se přenáší i na dítě... Já bych do práce nešla ani za nic, baví mě být s dětmi na plný úvazek doma.“ Také názor a my ho akceptujeme. Chápeme, že některým ženám mateřská velmi svědčí a doma s dětmi vzkvétají ony i jejich děti. Ale jsou také ženy jako my, které nejsou na poklidný domácí život stavěné.


Přesně to vystihla naše kolegyně: „Musím být v pohybu. Být s ním jen doma nebo se mrcasit po pískovištích? To bych nedala!“ Jistě, některé ženy jsou nuceny vrátit se brzy po porodu do práce čistě kvůli ekonomickému aspektu, z našeho okolí se však zdá, že jsou v menšině.


  7:12,  aktualizováno  25. března 2019 22:10