Dvacetileté výročí chilského vína Tarapaca si nenechala ujít velká milovnice červeného vína a talentovaná herečka Lucie Zedníčková.

„Miluju červené víno, hlavně k žehlení.“ směje se Lucie Zedníčková (48). „Mě na něj vlastně navedl můj porodník, když jsem byla těhotná,“ vzpomíná.Kdo by nezavzpomínal na roli v kultovním muzikálu Kouř nebo na její roli slečny Barbory ve slavném seriálu Saturnin? Aktuálně ji může divák vidět v seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo v plzeňském divadle Dialog.

Nedalo nám to a zeptali jsem se, jak se to vlastně stalo, že si tak oblíbila právě červené víno. „Já jsem celý život chudokrevná, a protože on je takový přírodní a fajn chlap, tak jsem se ho ptala, mám jíst maternu nebo takový ty těhotenský prášky a on mi říká vůbec ne, vy si dejte každý den dvě deci červeného a to vám ty červený krvinky doplní. Já na to, vždyť jsem těhotná, a on tak si to rozdělte do celého dne.“ vypráví Lucie. „Červené víno je zdravé. A někde jsem četla, že také snižuje onemocnění rakovinou. Navíc mi chutná, tak je to fajn.“ dodává jedna z našich nejkrásnějších hereček.

„Vzpomínám si na jednu vtipnou příhodu, letěla jsem na dovolenou, čekal mě dvanáctihodinový let a já jsem hned na začátku dostala od letušek jako dárek láhev červeného vína, jenže jsem do ní bohužel drkla a všechno jsem si vylila do klína, takže jsem dvanáct hodin letěla naložená v červeným víně.“ směje se Lucie.

Na slavnostním večeru, kde se představila limitované edice exkluzivně pro Českou republiku, se Lucie potkala také se svým kolegou a kamarádem Mírou Noskem.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:15