Všude se to hemží zaručenými návody, co je a co není zdravé. Jaké je ale pravda?

Je skutečně tmavý chléb tak zdravý ? A co večerní dobrůtky k televizi nebo stravování ve fast foodech ? Našli jsme 8 mýtů o jídle, které je na čase vyvrátit.

Není všechno chleba, co se leskne!


Myslíte, že tmavý chléb je ta pravá výhra při dietě? Určitě, pokud je celozrnné pečivo skutečně celozrnné, a ne jen přibarvené pražením ječmene nebo žita. Syntetické barvy jsou naštěstí v případě chleba a pečiva zakázány. Jak tedy poznáte vhodný výrobek? Dívejte se na složení. Mouka, které je ve výrobku nejvíce, musí být na prvním místě.

Po 17. hodině ani sousto


Určitě vám spousta kamarádek radí, že pokud chcete zhubnout, nesmíte po 17 hodině vůbec jíst. Pravda je ovšem trochu jinde. Jíst můžete naposledy tři hodiny před spaním. Pokud víte, že budete ponocovat, nebojte se něco smlsnout i v devět večer. Jesli ale chodíte úderem osmé do postele, mají vaše kamarádky pravdu a pátá hodina je konečná.

K zakázaným potravinám si nesmím ani přivonět


Během každé diety existuje listina zakázaných potravin, na které nesmíte skoro ani pomyslet. I když je na tom hodně pravdy, dieta nikdy nesmí být obdobím mučení a stresu. Občas můžete také hřešit. Pokud máte nezvladatelnou chuť na čokoládu, malý kousek si s klidným svědomím dopřejte. Hlavně si takové libůstky nevyčítejte. Psychika dokáže divy, a jestliže si budete za mňamky vnitřně nadávat, naděláte více škody než užitku.

A nemusí jít jenom o čokoládu. Dopřejte si pivo, střik, nebo svíčkovou s knedlíky. Ovšem jenom občas a v rozumné míře! Stejné je to se stravováním ve fast foodech. Proč byste si nemohli dojít do McDonald’s nebo KFC? Záleží jen na tom, co si objednáte. Big Mac to sice nebude, ale zeleninovým salátem bez dresinku nic nezkazíte. Opatrná buďte s výběrem nápojů. Nejlepší bude čistá neperlivá voda.

  8:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:24