Vydejte se po stopách hrdinů z románů Julese Verna. Součástí projektu Českého rozhlasu Dvojka Léto s Vernem je živě vysílaná rozhlasová hra, soutěže a akce pro veřejnost.

Až do září se mohou posluchači vydat s Českým rozhlasem Dvojka po stopách hrdinů z románů Julese Verna. V rámci projektu Léto s Vernem je čeká komplet dvaceti rozhlasových her, seriálu a četby na pokračování.

Rozhlasovou nabídku doplní tentokrát i řada zajímavých akcí po celé České republice. Milovníci románů Julese Verna se mohou s Českým rozhlasem Dvojka vydat 22. srpna na scénu Karlínského filmového léta nebo do vědeckých center po celé České republice. Tým Dvojky zavítá 14. srpna do Pevnosti poznání Olomouc, 21. srpna bude v Techmania Science Center Plzeň, 28. srpna v iQLANDII Liberec a 4. září navštíví Malý svět techniky U6 Ostrava.Neodmyslitelnou součástí projektu bude i letos živě vysílaná rozhlasová hra. V neděli 16. září od 20.15 hodin odvysílá Český rozhlas Dvojka v přímém přenosu, na Facebooku a YouTube premiéru rozhlasové hry Do měsíce na motivy románů Julese Verna Cesta do měsíce a Cesta okolo měsíce.

Projekt Léto s Vernem zakončí přesně v poslední letní den 23. září 2018 od 10.00 hodin velké setkání milovníků vědy a techniky v Národním technickém muzeu v Praze, kde zároveň oslaví populárněvědecký magazín Dvojky Meteor 55. narozeniny.

  10:40,  aktualizováno  26. března 2019 12:04