Známá zpěvačka se chystá na turné po České republice, v rámci nějž odehraje desítky koncertů. Na co se nejvíc těší a co jí momentálně dělá největší radost?

V jakém rozpoložení jsme vás dnes zastihli? Cítíte s nadcházejícím jarem příval nové energie?


Příval energie zatím necítím. Jaro je sice podle kalendáře už tady, ale je pořád ještě zima, takže se snažím vyškrábat poslední zbytky energie, než mě teplo a slunce znovu nabijí. Právě dnes máme koncert v Jazzdocku v Praze, a tak se snažím nějak probudit. Rozezpívávám se a půjdu se někam projít.

Co vám vždycky spolehlivě zvedne náladu? Máte nějaké své rituály, kterých se nehodláte vzdát, ani když nevíte, kam dřív skočit?


V poslední době je to hlavně jóga, která mě rozproudí a přinese pozitivní tok energie i myšlenek. Je to taky moje dcera, která začíná mít svůj styl humoru, což je pro mě hodně zábavné. A také přítel, přátelé, procházky, filmy... Co nikdy nevynechám, je velký hrnek černého čaje s medem a citronem. Když ho nestíhám v klidu ráno vypít, naliju do termosky a vyrážím do ulic.

Čeká vás náročné turné po celé republice. Jak se na něj chystáte po fyzické stránce? A jak se vůbec na turné těšíte?


Na nadcházející turné se těším moc. Jedeme společně s Petrem Maláskem jen ve dvou. Bude to zase nová zkušenost. Petr je výborný a vnímavý muzikant, a tak to kromě hudby a textů bude hodně o emocích. Koncerty nejsou fyzicky náročné, ale fyzično a psychika jsou spolu úzce spojené. Chci se cítit dobře, proto kromě zmíněné jógy zkusím taky někdy vyběhnout. Důležitá bude psychická příprava, správné naladění. V den koncertu mám vždy trošku jiný režim, snažím se více zklidnit a povinnosti běžného dne odklonit na jindy.