Objevili jsme jedinečný obchod a kavárnu s těmi nejlepšími cupcakes v Praze. Zajdete do Lelí’s Cupcakes a vyzkoušejte každý den až 12 druhů cupcakes, které si pečou a tvoří sami. Pokud scháníte malý dárek pro radost a potěšením, tématicky se dají přizpůsobit a vytvořit každému na míru.

Zeptali jsme se majitelky Lelí’s Cupcakes Lenky Hnidákové.

Jak vás napadlo otevřít obchod specializovaný právě na cupcakes? Kde vznikl ten nápad?


Nápad na to věnovat se cupcakes a vlastně i sen o otevření vlastního obchodu se zrodil již v roce 2012 v San Franciscu. Byli jsme tam s manželem na svatební cestě a mě tyto specializované dortíkové obchůdky naprosto učarovaly. Začala jsem zkoušet recepty a pekla nejdříve jen pro kolegy z mediální agentury. Nedlouho na to jsme založili značku Lelí's cupcakes a začali jsme nabízet dortíky v manželově bistru Famagusta a obrážet s nimi nejrůznější foodové akce. Naše cupcakes si brzy získaly řadu fanoušků a právě ti nám v roce 2016 pomohli, když si u nás v crowfundingové kampani předplatili cupcakes v celkové hodnotě 310 tisíc a my jsme tak díky nim získali prostředky na rekonstrukci a vybavení prostor a mohli jsme v září 2016 otevřít vysněný cupcake obchůdek. Celkem to bylo 410 lidí, kteří v nás věřili a kterým nikdy nepřestaneme být vděční. Také proto jsou jména včech na speciální zdi u nás v obchůdku a někteří u nás dokonce mají i svou vlastní židličku.


  

Lelí, Váš obchůdek Lelí’s cupcakes slavil začátkem podzimu 1 rok od otevření, jak byste první rok fungování zhodnotila, na co jste nejvíc pyšná?


Nejvíc pyšná jsem asi na to, že se nenaplnila proroctví škarohlídů, kteří tvrdili, že do roka budeme moc zavřít. Pro mě byl ten rok největší školou podnikatelského života a jsem hrdá na to, že jsme se posunuli o tak velký kus dál. Hodně much jsme ladili až za chodu. Otevřeli jsme plní nadšení a se spoustou naivních představ. Ostrý provoz nám v mnohém otevřel oči a donutil nás se přizpůsobovat. Ukázalo se, že potřebujeme posilu z cukrářské branže, že jsou věci na které sami nestačíme, i když máme všechno nadšení světa, hodně jsme třeba odlehčovali krémy. Celé to bylo vlastně o hledání správné cesty. Abychom se přizpůsobili, ale zároveň úplně neuhnuli ze svých ideálů. Troufnu si říct, že po tom roce už skutečně víme kam jdeme. V čem jsme jiní a proč byste si měli dojít koupit cupcake právě k nám.


A proč bychom si tedy měli dojít koupit cupcake právě k vám?


Protože vám udělá radost. Mohlo by se to zdát jednoduché ale není to jen v tom samotném dortíku. Musí klapnout spousta ostatních fakturů. Když k nám vstoupíte, potěší vás prostor a domácí atmosféra obchůdku. Když spatříte množství druhů a chutí, poteší vás, že vám ochotná a usměvavá slečna pomůže s výběrem. A konečně, když si kousnete, vaše chuťové pohárky budou tleskat.

Jaké jsou další plány Lelí’s cupcakes?


Přicházet stále s něčím novým a zároveň nezklamat naše zákazníky. Nechceme prodávat pouze dortíky, ale právě tu radost kterou přinášejí, a to nejen u nás v obchůdku, když k nám přijdete posedět a dát si k nim fair trade kávu nebo domáci limču. Ale i u vás doma, když si je objednáte na oslavu, svatbu nebo si je donesete jen tak na mls. To je nekončící práce, chceme se stále zdokonalovat, ladit nové příchutě a zajímavé zdobení, abychom mohli vždy mile překvapit. Rozhodně se i nadále můžete těšit na sezóní nabídku a limitované edice. Moc rádi bychom také rozšířili doplňkový prodej o různé dekorační a papírenské zboží s motivem cupcaku.

Prozradíte nám, který cupcake je ten nejoblíbenější?


Od začátku je to náš deluxe čokoládový cupcake s domácím slaným karamelem, neohroženě vede žebříček prodeje i oblíbenosti a zatím se nepodařilo žádné novince sesadit ho z trůnu. A to jsme těch novinek měli za rok skutečně hodně. Osobně se teď velice těším na vyhlášení vítěze našich HitHit limitek. V crowdfundingové kampani za otevření obchůdku jsme totiž prodali 12 možností navrhnout svůj vlastní cupcake. Každý měsíc od loňského října se tak prodával cupcake navržený a pojmenovaný jedním z našich fanoušků. Jakmile bude ukončena poslední limitka, chceme spustit speciální týden, kdy se u nás bude prodávat právě 12 těchto limitek najednou. Ten nejúspěšnější se probojuje do naší stálé nabídky. Pro příští rok bychom možnost navrhnout si limitku na měsíc, chtěli nabídnout našim podporovatelům z řad známých osobností. Tak věřím, že se máme všichni na co těšit.

Když jsme u těch známých osobností, bylo těžké dostat se se stánkem na pražský koncert Tomáše Kluse v Pragovce?


Možná by to bylo těžké, kdybychom se o to snažili. My ale jen dostali nabídku, která se neodmítá. Tomáš, pravda, možná spíš Tamara nás oslovili s možností podílet se na trochu jiném koncertě. Podařilo se jim oživit krásný industriální prostor a vdechnout mezi jeho zdi na jeden den tolik pozitivních emocí, že nám z toho šla hlava kolem. Neumíte si představit jakou jsme měli radost, že jsme toho součástí. I pro nás je strašně důležité s kým uzavíráme partnerství, a co tím společně říkáme. I my jsme pravdoláskaři a nebojíme se to říkat nahlas.

Těšíme se na vás v cupcake obchůdku kousek od Karlova náměstí #vyšehradská53

www.leliscupcakes.com

  16:37,  aktualizováno  25. března 2019 16:47