Hlavní herecký pár Patrycja Volny a Filip Březina rozplakal při scéně loučení celý štáb.

Láska patří do každého filmu. A Zlatý podraz je film o lásce, přátelství a naději. A tak opět pod odborným dohledem Radima Špačka excelují krásná Patrycja Volny (Michelle) a charismatický Filip Březina (Franta).

Pro Filipa Březinu, skoro čerstvého absolventa DAMU (ještě ho čekají odložené státnice) je Franta první velká filmová role. Radim Špaček ho vybral, jak říká, hned jak ho viděl. Postava na papíru jako by ožila. Patrycji vybírali společně kameraman Vladimír Smutný, producent Jaroslav Bouček a Radim Špaček na konkursu ve Varšavě. Všichni z ní byly nadšeni. Radim Špaček oceňuje, jak má vše promyšlené do posledního detailu. S Filipem Březinou vytvořili dvojici, na kterou se nezapomene.Radim Špaček dodal, že Patrycja bude pro české diváky zjevením. Hraje skvěle, má vše promyšlené od minimalistického začátku hraní až po vrcholnou emoci.

https://youtu.be/6TZ8cxU0xM4

Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle, s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.


Premiéra filmu Zlatý podraz v českých kinech bude 25. října 2018.

  17:31,  aktualizováno  26. března 2019 16:28