Na podzim 2020 se parta nadšenců rozhodla podniknout něco, čím by znovu nastartovala kulturní a sousedský život nejen v Praze 6. Zrodila se myšlenka připravit letní scénu. Vhodné místo pro sousedský festival poskytl Hotel International Praha, který zpřístupnil zahradu široké veřejnost již loni v létě.

Tento prestižní hotel 60. let 20. století v minulosti nabízel i řadu společenských událostí pro českou veřejnost. S pravidelným programem se tu konaly večery oblíbené slavnosti „Bier party“, na které Čedok svážel autobusy zájemce z celé Prahy a okolí. Kavárna v jedenáctém podlaží nabízela program večerních kabaretů s kankánem a večeří. Tradici měl také Staropražský bál vyhrazený přednostně pro občany Prahy 6. Podle vzpomínek tehdejších pořadatelů byl tak oblíbený, že oslavy trvaly nepřetržitě i dva dny. V době, kdy Československá televize vysílala seriál Cirkus Humberto, se tu jako atrakce ukazovala zvířata zapůjčená z Cirkusu Berousek.

Dejvicepraze

Logickým navázání na tuto tradici v „době kovidové“, se všemi restrikcemi a omezeními, které umožnila hotelová zahrada s plochou vhodnou pro 1000 osob, bylo vytvoření aktivity, která by tyto prostory využila. Vznikl projekt s příznačným názvem, odkazujícím na místo konání– pražské Dejvice – festival DejVícePraze. Festival DejVícePraze je nový projekt, který Vám přináší radost a zážitek z venkovní divadelní a hudební produkce. Část výtěžku poputuje na podporu týmu podpůrné (paliativní) péče dětských pacientů FN Motol, který se ročně postará o přibližně 200 dětí. Projekt je připraven ve spolupráci s MUDr. Lucií Hrdličkovou.

Dejvicepraze

Více informací o Týmu dětské podpůrné péče na https://www.fnmotol.cz/prakticke-informace/paliativni-pece/tym-detske-podpurne-a-paliativni-pece/.

A co návštěvníky festivalu čeká? Od 19. června do 5. září mají možnost zhlédnout divadelní představení několika nejlepších českých divadelních souborů a hudebních interpretů. Těšit se mohou na Taťuldu, Spejbla a Máničku, které uvádí celé léto Divadlo Spejbla a Hurvínka, nebo na něco drsnějšího a víc dospěláckého jako je Vražda Krále Gonzaga v podaní pana Trojana a Dejvického Divadla. Účast v projektu přislíbil pan Suchý s Divadlem Semafor, nebo neméně kvalitní Divadlo Viola, či Divadlo Sklep. Fanoušci hudby budou spokojeni také, a jelikož se jedná o rodinný festival, nemůžeme zapomenout na generaci obdivovatelů Marie Rottrové, Dana Bárty či Rybiček 48.

Dejvicepraze

Pestrý program na celé léto doplní autogramiády sportovních hvězd před zápasy fotbalového šampionátu, které realizuje Dukla Praha, a tak si mladí ale i zralejší sportovci přijdou na své. No a kdo by chtěl jenom posedět v zahradní restauraci Symphonia a poslouchat hezkou hudbu nebo vypít dobré české pivo, může. Celý projekt totiž podporuje ryze český pivovar Bernard.

DeVicePraze je mladý projekt, autoři ale věří v jeho další ročník. Cílem je totiž vytvořit novou Dejvickou tradici. Podpořit ji můžete také, koupí lístku na jedno z představení.

Lístek na představení si můžete koupit zde.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

Vstupenky na jednotlivá představení zakoupíte také na Tickeportal.

  11:40