Strhující dystopie mladé nadané autorky z blízké budoucnosti

Nakladatelství Cosmopolis, které je součástí GRADA Publishing, vám představuje příběh z blízké budoucnosti, která není zrovna růžová. Bez milostného trojúhelníku, romantiky, dlouhých výlevů citů a dalších zbytečností, které by čtenáře mohly odrazovat od samotné myšlenky příběhu. Prvotina velmi mladé a talentované autorky, píšící pod pseudonymem Terry Shaft, vás nenechá chladnými.


Stejně umřeš, tak co řešíš?


Už nikdy v klidu neusneš, protože pokud budeš spát příliš tvrdě, Nakažení si tě najdou. Už nikdy nic nebude jako dřív...

Svět se hroutí, lidé umírají jako mouchy na uměle vytvořený vir. Nemoc nastupuje čím dál rychleji, dostává se do mozků obětí a transformuje jejich myšlení na úroveň prvoků. Jakmile se jednou nakazíte, už vám není pomoci.

Spojené státy, jak je známe, už téměř neexistují, společnost už dávno vzdala jakékoli pokusy o zabránění kruté anarchii a propadla se do temného chaosu.

Eriku Wilsonovi toto uspořádání docela vyhovuje. Celý svůj život trávil na okraji chudinských čtvrtí, živil se krádežemi a příležitostnými nájemnými vraždami, a přestože ho odsoudili a zavřeli, teď má díky působení viru dovolené procházky a zdá se, že mu nic nechybí. Jenže do věznic se kvůli jejich povrchnímu bezpečí začínají stahovat i zbylí zdraví lidé a pro Erika už v jeho cele najednou není místo. Děti jsou přednější, tudíž netrvá dlouho a vysoké zdi s ostnatým drátem se před jeho nosem zavřou definitivně.  Jaká je šance, že přežije jedinou noc?

https://youtu.be/9BeQpanQZ9Y

  16:36,  aktualizováno  25. března 2019 16:17