Moderátorka Štěpánka Duchková, rosnička Míša Dolinová a bývalá modelka Martina Šmuková se minulý týden zúčastnily O2 Pražské štafety, aby podpořily Nadační fond Dům Ronalda McDonalda.

Slavná rosnička Míša Dolinová si užívala zejména spojení pomoci a pobytu na čerstvém vzduchu, díky své pracovní vytíženosti prý volného času nemá moc. Pro děti ale velmi často hraje v divadle Hybernia a i ona si s těmi vlastními si zkusila, jak náročné je se o ně starat v době hospitalizace „Sama jsem měla v Motole obě děti, vždy naštěstí jen s banalitami, ale třeba Terezka přímo vyžadovala moji přítomnost a vím, jak to bylo náročné. Ta nemocnice je báječná, ubytovna pomůže dětem i rodičům.“  
Martina Šmuková je známá díky vítězství v soutěži Elite Model Look, v současnosti se ale více než modelingu věnuje Nadačnímu fondu Pink Bubble, který pomáhá vyléčeným dětským pacientům usnadnit návrat do života. S Domem Ronalda McDonalda spolupracuje a přišla podpořit projekt výstavby domu v motolské nemocnici. „Pink Bubble  a Dům Ronadla McDonalda mají stejný cíl - ulehčit nemocným dětem jejich cestu k uzdravení a běžnému životu. Nejčastěji se jedná o děti a velmi mladé onkologicky nemocné lidi. Možnost mít u sebe v tak náročných chvílích své blízké je velmi důležitá pro duševní pohodu a uzdravení mladých pacientů, tak i pro jejich rodiny,“ vysvětlila Martina svoji motivaci k účasti na charitativním běhu.
Sympatická moderátorka Štěpánka Duchková na akci dorazila i se svými dvojčaty. „Sama vím, jak je to hrozné, když je dítě nemocné a nemůžete s ním být. Je to strašné pro obě strany. Jsem ráda, že jsem svým během stavbu domu Ronalda McDonalda podpořila. Jen je smutné, že ji stále brzdí byrokracie. Dům už dávno mohl stát!“  komentovala svou účast patronka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda Štěpánka Duchková. Sympatická moderátorka si společně s oběma dětmi účast na štafetě náramně užila.

„Celkem za myšlenku výstavby domu Ronalda McDonalda běželo patnáct čtyřčlenných štafet. Již několik let čekáme na rozhodnutí úředníků a tak věřím, že podpora lidí kolem nás zabere a dostaneme brzy zelenou,“ komentuje Marek Šedivý, ředitel Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda. Nadace se na výstavbu domu soustředí již deset let. Nabídnout by měl 12 pokojů s kompletním zázemím pro rodiny hospitalizovaných dětí a to včetně podpůrných služeb.


  11:38,  aktualizováno  25. března 2019 18:57