Fotoaparáty jsou dnes cenově dostupné, ovládání velmi jednoduché a i ty nejobyčejnější fotoaparáty umí vykouzlit nádherné snímky. Jak si tedy přivézt krásné fotky z dovolené? Jednoduše…

1. Vyprávějte příběh


Nečekejte, až se dostanete na vytoužené místo. Vyprávějte svůj příběh pěkně od začátku. Zvažte i fotografii obsahu kufru před odjezdem, pohled z okna letadla nebo auta, lidi, které potkáte, místa, která na své cestě z bodu A do bodu B navštívíte… Fotografie klíčových událostí vám pomohou poutavě vyprávět celý příběh.

2. Mějte svůj fotoaparát stále s sebou


Je jedno, zda fotíte na mobil nebo digitální zrcadlovku. Hlavně mějte svůj foťák stále s sebou! Znáte to, ta nejbáječnější věc z celé dovolené se zaručeně stane v momentě, kdy váš fotoaparát zůstane v hotelu nebo ve stanu. Přibalte si také voděodolné pouzdro, máte-li ho. Pomůže při focení z kajaku, na pláži nebo dokonce pod vodou.

http://gty.im/485210681

3. Zachyťte upřímné okamžiky


Fotografie s přáteli pitvo­řícími se do objektivu jsou možná humorné, ale pokud se vám je podaří zachytit v nějaké nestřežené chvíli, při zamilovaném pohledu, pláči nad rozbitým kolenem, radosti z dostavěného hradu z písku, zachycené emoce budou skvělým způsobem, jak si na svou cestu zavzpomínat.

4. Používejte samospoušť nebo selfie tyč


Smutná bilance – fotograf se většinou neobjeví ani na jedné fotografii z dovolené. Proto nezapomeňte přátele nebo rodinu požádat, aby také někdy vyfotografovali oni vás. Pokud jste se na ­dovolenou vydali sólo, nebojte se použít funkci samospouště nebo selfie tyč. Na většině fotoaparátů (i na mobilech) se dá nastavit až 10s samospoušť. Takto se stihnete vyfotit např. i při plavání v bazénu.

5. Chcete scénické záběry?


Pokud nejste zkušený krajinný fotograf, nesnažte se zaplnit prázdninové album desítkami scenerií. Věřte, že se nikdo nechce koukat na nezáživné fotografie krajinek. Snažte se raději nějak vtipně zakomponovat i své spolucestovatele. Tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Bude to hezká i zábavná vzpomínka na místo, které se vám tak líbilo.

http://gty.im/907403654

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 12:01