Nejčastější problémy, o kterých ženy nerady mluví nahlas, se týkají intimních partií. Jedná se přitom o obtíže, které výrazně ovlivňují nejen komfort vašeho života, ale také partnerského vztahu.


Co se skrývá za pojmem intimní tabu?


Mykóza neboli kandidóza je kvasinková infekce, která se projevuje svěděním a palčivou bolestí při močení nebo pohlavním styku. Tyto nepříjemné pocity téměř vždy doprovází bělavý výtok z pochvy, který připomíná tvaroh či mouku s vodou.



Čím je způsobena?


Vaginální mykózy vznikají nejen nošením mokrých plavek, těsných kalhot a punčocháčů, ale také opakovaným užíváním antibiotik nebo příliš častým střídáním sexuálních partnerů. Kvasinky jsou v našem těle přítomny přirozeně, dojde-li však k jejich rozmnožení, problémy na sebe nenechají dlouho čekat. 



Jak nepříjemným problémům v intimních partiích předejít?


K zachování přirozené obranyschopnosti intimních partií často stačí věnovat jim šetrnou péči. Velmi také pomůže dodržování následujících doporučení:



a. Nepříjemnému zápachu předejdete nošením bavlněného prádla

Jestliže se zvýší tělesná vlhkost, dojde v intimních partiích k zapaření, což vytváří příznivé prostředí pro přemnožení kvasinek. Celou tuto zdravotní komplikaci doprovází nepříjemný zápach. Zapařené prostředí nejčastěji vzniká nošením nevhodného spodního prádla. Při jeho výběru proto buďte opatrná a pečlivě se zaměřte na složení vašeho zvoleného kousku. Umělým tkaninám se doporučuje vyhnout širokým obloukem.




b. Depilace není jen módní výstřelek

Ve 21. století se holení podpaží a nohou bere jako samozřejmost, přičemž mnoho žen si také pravidelně upravuje ochlupení svého ohanbí. Existují ovšem i ženy, které si zakládají na své přirozenosti a holení intimních partií odmítají. To ale může být obrovskou chybou, pokud má žena sklony k výskytu kvasinkových infekcí. Odstranění chloupků v oblasti klína totiž neplní jen estetickou funkci, ale slouží také jako prevence mykóz. Konec konců, holení genitálií je známo už od 13. století, kdy jej provozovaly francouzské dámy z vyšší šlechty.



 

c. Používejte při umývání velmi jemná mýdla

Zvýšenou pozornost věnujte také výběru vhodné intimní kosmetiky, díky které můžete vzniku obtíží předejít. Ideální je vyhnout se používání parfémovaných mýdel a sprchových gelů a to i těch k intimní hygieně určených. Je prokázáno, že právě parfémované přípravky výrazně zvyšují riziko zánětů a výskytu pohlavně přenosných onemocnění, protože narušují citlivé pH intimních partií a zbavují je ochranné vrstvy.




Výběr vhodného pomocníka se vyplácí


Mnoha ženám se skvěle osvědčila konopná mycí emulze Intime vyvinutá speciálně pro ošetřování a mytí intimních partií. V její přírodní receptuře figurují kromě zvláčňujícího konopného oleje také grepová semínka, tymián a mateřídouška. Intime nejen, že mírní akutní pocity svědění a pálení, ale přispívá také k odolnosti proti zánětům a mykózám. 



Intime je bez parfémů a barviv, a proto je vhodná pro každodenní hygienu i během těhotenství. Díky svému přírodnímu složení Intime získala značku CPK® - Certifikovaná přírodní kosmetika.