Do sauny se můžete vypravit v jakémkoli ročním období. Ale je lepší zahájit v sauně den, nebo si návštěvu nechat jako rituál před usnutím?

V zásadě si pro návštěvu sauny můžete zvolit jakoukoliv denní dobu, která vám vyhovuje. Určitá omezení je však potřeba dodržovat. Do sauny byste neměli chodit po těžkém jídle ani po velké fyzické zátěži. A samozřejmě také po požití alkoholu.Do sauny raději večer


Většina saunérů se však shoduje, že výhodnější je saunování večer. Na návštěvu sauny byste si měli vyhradit dostatek času, kdy se nebudete ničím stresovat, ale naopak vypnete a budete se plně soustředit na odpočinek – místo abyste přemýšleli nad problémy, které na vás čekají v práci, či na to, že za chvíli musíte pospíchat na schůzku. Vzhledem k tomu, že optimální je zopakovat cyklus saunování-ochlazení-odpočinek alespoň třikrát, je vhodné si na saunovací rituál vyhradit alespoň dvě hodiny.


Po pobytu v sauně, kdy zrelaxujete tělo i mysl, se navíc bezvadně usíná. Obzvláště to platí v případě, že navštívíte herbal saunu, kde se můžete nechat ukolébat intenzivními účinky aromaterapie.A kam do sauny vyrazit?


Pokud ještě nemáte svoji oblíbenou saunu, máte šanci si ji vybrat právě tento víkend v rámci akce Týden saunování.Co při návštěvě sauny potřebuju a co mě tam vlastně čeká?


Ať už jste saunoví začátečníci, nebo ostřílení návštěvníci saunových ceremoniálů, můžou se vám hodit praktické informace ze světa saunování. Zde najdete vše, co vás o saunování zajímá.


  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:39