Kolo nám dává volnost. Mnohdy bývá prvním dopravním prostředkem, který se učíme ovládat. Není divu, že je cyklistika nejoblíbenějším a nejčastěji provozovaným sportem u nás!

Nestrkejme hlavu do písku


Rozvoj cykloturistiky však s sebou nese nežádoucí nárůst počtu kolizních situací a úrazů, neboť chybí cyklistická gramotnost. Vzdělávat a přinášet praktické zkušenosti je nezbytností. Dan Netušil učinil krok vpřed a vytvořil koncept Bezpečně na kole, který získává děti pro cyklistiku od roku 2011. „Za tu dobu jsme ve školách, při výstavách, sportovních festivalech, v obchodních centrech, při dětských dnech a jiných příležitostech oslovili přes dvě desítky tisíc dětí,“ říká zakladatel projektu Dan Netušil.


Kdo jezdí na kole, nezlobí


Cíle byly jasné – vybavit začínající cyklisty základními znalostmi a dovednostmi potřebnými pro jisté a bezpečné ovládání kola. Pod vedením a dohledem zkušených instruktorů se děti učí kritické situace předvídat, předcházet jim, a umět je správně vyřešit. Během jedné vyučovací hodiny děti projdou teoretickou i praktickou výukou základů bezpečné jízdy na kole.


Osobnosti táhnou


Vhodná motivace je další krok. Příkladem hodným následování jsou zajímavé osobnosti, které se aktivně účastní vybraných akcí, inspirují a motivují. „Mistru světa horských kol Michalu Prokopovi, olympijské vítězce Kateřině Neumannové, skikrosaři Tomáši Krausovi, triatlonistům Janu Čelůstkovi a Janu Kubíčkovi, bikerce Tereze Votavové, lyžaři Filipu Trejbalovi, trialistovi Petru Krausovi, sjezdaři Vlastimilu Hynčicovi, tak jako mnohým dalším, patří naše upřímné poděkování, “dodává Dan Netušil.