Generace Y, Echo Boomers, Net Generation. O kom že to mluvíme? Přece o generaci mileniálů!

Určitě jste o nich už slyšely. A vlastně k nim i patříte. Víte ale, co je pro ně charakteristické, jaký je jejich životní styl a jak je poznat? Přinášíme vám základní údaje, díky kterým se jednoduše zorientujete. Jdeme na to!

1) Ročník narození


Jako mileniálové, nebo také generace Y, jsou označováni lidí narození mezi lety 1986 a 2000, poslední dobou se ale rozptyl rozšířil až na ročník 1980, někdy i 1975, do 2004. Zahrnuje to tedy poměrně široké spektrum lidí.

2) Spojení se světem


Dalším znakem, kterým se tahle generace vyznačuje, je potřeba permanentního spojení s okolním světem. K tomu samozřejmě přispěl vznik a rozmach internetu a sociálních sítí. Ať už se jedná o singles, nebo i mladé rodiny s dětmi, nejčastěji je najdete, jak si vypisují na mobilu, sjíždějí videa na tabletu nebo píšou blogové příspěvky na počítači.

U mileniálů je někdy velmi tenká hranice mezi potřebou kontaktu a závislostí na sociálních sítích, na kterých kromě kontaktu s přáteli hledají i informace. Se sociálními sítěmi souvisí ještě další ne úplně pozitivní aspekt, který může mít dopad na psychiku generace Y. Tím je problematika v podstatě dvou světů a dvou já – toho reálného a toho virtuálního, který se prezentuje na sociálních sítích. Jak s tím pracovat? Je dobré si uvědomit, že to, co najdete na Facebooku nebo Instagramu, často nemusí mít s realitou nic společného. Je to iluze, kterou sami o sobě vytváříme a prezentujeme se v lepším světle. Vzpomeňte si na to, až si budete nad cizími fotkami říkat „jak to ona dělá, že má každý den na sobě něco nového značkového“…

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:49