Rakouské městečko Ischgl ve východní části Alp umí žít! Kromě skvělé zábavy tu přímo z centra vede lanovka na vrcholky sjezdovek, které ocení i ti nejnáročnější lyžaři. A lyžuje se tu až do půlky května. Co si na květnové svátky zajet právě sem?

Sport i zábava


Cesta do tyrolského Ischglu je sice delší, z Prahy přes Mnichov zabere více, než sedm hodin, ale vyplatí se. Najednou se ocitnete v malebném, čistém a luxusním městečku obehnaném horami. Má svoji atmosféru a žije to tu od rána do večera. Toto místo si oblíbily i světové celebrity - jako třeba Elton John nebo Pink. Celý Ischgl protíná hlavní třída, která je lemovaná hotely a bary. A tady se všichni baví. Neustále. Přímo v centru je hlavní stanice lanovky Silverettabahn, kterou se dostanete do Silveretta Areny, která je spojená se švýcarskou oblastí Sammaun. Tím, že se tu spojují dva státy, můžete se tu na sjezdovkách projet Duty Free oblastí, kdy si tu při lyžování můžete v bezcelní zóně i nakoupit - třeba parfémy nebo kosmetiku za skvělé ceny. Nejvyšší vrcholky sjezdovek najdete ve výšce 2800 - 2600 metrů, proto se tu skvěle drží sníh a dá se tu lyžovat až do půlky května.

Vzhůru do oblak!


Lanovky jsou tu velmi moderní, jedny z nejmodernějších v celém Rakousku. Vyznačují se vysokou rychlostí a proto i přes velké množství lyžařů nejsou přesycené, takže si tu zalyžujete do sytosti. Lanovek a sjezdovek je tu tolik – že na 238 kilometrech člověk se tu člověk může i ztratit. Naštěstí si však do mobilu můžete nainstalovat aplikaci iSki Ischgl App, která slouží místo mapy a také vám snadno ukáže, na jakém místě se zrovna nacházíte. Zajímavé je si tu na lyžích projet novou atrakci - tři tzv. Pašerácké stezky, které jsou v mapě označené jako zlatá (59 km), stříbrná (41,1 km) nebo bronzová (40,2 km). Pokud nejste příliš zdatným lyžařem, doporučujeme zůstat u bronzu.


Ze saní potěšit své chutě


Když se přes den nabažíte slunce a jarního lyžování, je potřeba si odpočinout v některém z wellness center, které tu nabízí téměř každý z hotelů nebo si zajít do Silvretta centra, kde najdete aqua park, wellness, masáže, bowling i restaurace.

Pokud je dostatek sněhu, je zajímavou večerní atrakcí nechat se vyvézt z centra lanovkou Silvrettabahn na vrchol Idalp, půjčit si tu saně a sjet si sedm kilometrů dlouhou osvětlenou trasu až dolů. Když se vám saně pořádnou rozjedou, je to pak opravdu skvělý adrenalin. Ještě však, než se ale pustíte do sáňování, určitě tu v horské restauraci Vider Alp ochutnejte vyhlášené foundue. V roztopeném sýru si tu namáčíte kousky pečiva, v silném vývaru zase připravujete maso. A k tomu lahodný salát, nejrůznější omáčky, brambory pečené v alobalu….člověk neví, co zkusit dřív. Je to skvělý tip na večer strávený s přáteli nebo rodinou, kdy si vykládáte a přitom si na své přijdou i chuťové buňky.

Pokud patříte k zážitkovým gurmánům, vyhlášený je tady luxusní hotel Schlosshotel Ischgl a jeho restaurace Schlossherrn Stube, která je spojením tradiční tyrolské kuchyně s tou nejmodernější gastronomií a ne nadarmo byla oceněna cenou Gaulta Millaua. Šéfkuchař Gustav Jantscher tu připravuje pochoutky, o kterých se vám ani nesnilo - jsou krásné na pohled, ale hlavně je to pravá symfonie chutí! Doporučujeme tu ochutnat degustační menu, kde se například předkrm servíruje na kravských rozích. Jak dokonalé!


Koncert mezi vrcholky


Pobyt zde tu můžete spojit i s procházkami nebo kulturou. Tak například 30. dubna se na vrcholu Idalp koná k oficiálnímu zakončení lyžařské sezóny koncert umělkyně Helene Fisher. Vstupenka na koncert zahrnuje také přenocování v Ischglu a dvoudenní ski pas. A pokud to do Ischglu nyní nestihnete, naplánujte si tu pobyt v nové zimní sezóně. Jen kousek odsud se totiž skvěle dostanete také do dalších blízkých lyžařských středisek, jako jsou Galtür a Kappl. 

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:41