Resort Savoy Westend se nachází v exkluzivní části Karlových Varů. Skládá se z 5 secesních vil a je jedním z nejkrásnějších letovisek v celé Evropě. 

Hotel Savoy Westend byl vybudován v roce 1897. Pojmenován byl na počest Savojské dynastie, která vládla ve sjednocené Itálii. Současný resort Savoy Westend je komplexem pěti historických vil. Nejstarší z nich je vila Artemis z roku 1875. Další tři vily byly zbudovány v letech 1895 až 1897. Do jednoho celku byly  spojeny na počátku 20. století. Hlavní a nejprestižnější budovou celého rezortu je vila Savoy, jejích architektonické řešení se inspirovalo gotickými a renesančními aristokratickými rezidencemi ve Francii. V letech 2004 a 2005 prošel celý areál důkladnou a nákladnou rekonstrukcí. Pro veřejnost byl ve své nové podobě znovu otevřen v červnu 2005.
Lázně dnes


Uprostřed rezortu se nachází moderní lázeňské léčebné zařízení s vlastním diagnostickým centrem a terapeutickými prostorami. Celé lázeňské zařízení poskytuje účinné balneologické léčebné procedury, které jsou kombinací tradičních postupů z 19. století a nejnovějších metod. Díky přírodním krásám okolních lesů, třinácti přírodním pramenům na území Karlových varů a dostupnosti moderní zdravotnické péče je resort Savoy Westend ideálním místem k relaxaci, odpočinku a načerpání nových sil.  6:53,  aktualizováno  25. března 2019 18:34