Rodina mi tvrdí, že jí moje posedlost zdravou výživou zkazila celé svátky. Manžel mě dokonce donutil jít k psychologovi. Nechápu proč. Přece to s nimi myslím dobře.

Kolikrát je mi úplně zle, když vidím, co jsou někteří lidé schopní sníst. Od televizních reklam na fastfoody utíkám na záchod. Do závodní jídelny bych nevkročila. Dokonce jsem kvůli svým pocitům musela změnit zaměstnání. Teď dělám v továrně, ale ještě nedávno jsem pracovala jako pokladní v supermarketu. Jenže když kolem mě na kase denně projížděly tuny nezdravého jídla, začalo se mi čím dál častěji dělat špatně od žaludku.


Vždycky jsem si prohlédla i nakupující lidi a nemohla jsem se zbavit představy, jak do sebe doma ládují všechny ty škodlivé potraviny plné éček, stabilizátorů a kdo ví, čeho všeho dalšího. A věřte, že dobře vím, o čem píšu – u většiny potravin jsem si dala tu práci, abych zjistila, co obsahují. Nestačila jsem se divit.


Nemohla jsem pochopit, proč jsem celé roky jedla různé potraviny jako ovce a vůbec jsem se nezajímala, co vlastně obsahují. Jen se zkuste podívat například na seznam ingrediencí libovolné sypké smetany do kávy! Nedivím se, že lidstvo pronásledují nejrůznější choroby a že haprují se zdravím čím dál mladší lidé. Tělo je jako auto. Čím kvalitnější mu dáte palivo, tím spolehlivěji přece pojede.