Cvičí ji Madonna, Gwyneth Paltrow i spousta vašich přátel. Kterou si vyberete vy?

Sanskrtský význam slova jóga se překládá jako jho, tedy spojení, spojení s božskou, spirituální podstatou člověka. Spojení těla, duše, mysli. Cvičení pozic tedy dříve nebylo vše, byl to jen malý zlomek celého systému jógy, který zahrnoval i cvičení dechová, meditaci, a práci s jemnější energií.


Tento cíl má dnes už málokdo a těžko se hledají učitelé, kteří opravdu ovládají starobylé  jógové techniky... Zaměřme se tedy ne na obsah, ale na formu. Jaká jóga vás bude bavit? Pro člověka, který je dynamický, bude pomalá, meditačně laděná hathajógová dechová lekce utrpením.


Naopak pokud jste křehká konstituce a přijdete na lekci bikram jógy, kde vás budou v přetopeném sále v rychlém tempu prohánět šestadvacetiasánovou náročnou sestavou, pravděpodobně se pro vás jóga stane navěky noční můrou. Pro materialistické povahy bude šílené zpívat óm a poslouchat řeči o energiích, pro toho, kdo energie vnímá a věří, že svět není jen to, co můžeme osahat a exaktně změřit, bude zase odduševnělá lekce powerjógy zklamáním. Projděte si stručný manuál základních podob jógy a zkuste se naladit na vlnu jednotlivých možností, co a jak v józe cvičit. Snad si vyberete správnou...


  5:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:14