Hana Zagorová, která získala za svou kariéru 9 Zlatých slavíků, prodala přes 10 milionů nosičů, natočila 40 alb a napsala 85 textů, opět tento rok vystoupí jako hlavní host na festivalu Okoř se šťávou, který se bude konat tuto sobotu 2. 6. v areálu podhradí hradu Okoř. Kromě Hany Zagorové vystoupí na festivalu skupina Mirai, Jelen, Rybičky 48, Wohnout a další.

Před festivalem Okoř vznikl s paní Hanou Zagorovou tento krátký rozhovor:

Počátkem 70. let jste vystupovala v divadle Semafor. Jaké máte na tu dobu vzpomínky ?


Bylo to pro mě velmi důležité období, kde jsem strávila krásné 2 roky. Dělali jsme pod vedením pana Jiřího Suchého, který přepsal a z parodoval Kytici od K. J. Erbena. Režíroval to Jirka Císler. Bylo to báječné představení a musím říct, že to v Praze znamenalo hrozně moc. Lidi stály šílený fronty! Bylo to krásný a Semafor - to byla taková prestižní záležitost, protože kdo dostal nabídku od pana Jiřího Suchého, tak si toho strašně moc vážil! Přesně jako já!

Co u vás převažovalo herectví nebo zpěv? A kdy se to u Vás začalo lámat ?


Já jsem v divadle nebyla. Já jsem zběhla ke zpěvu už po třetím ročníku na katedře herectví, protože jsem musela školu přerušit vzhledem k nemoci a pak už jsem poslední rok absolvovala ve Státním divadle v Brně, kde jsem dostala báječnou nabídku, ale v té době už jsem bydlela v Praze, věděla jsem, že se budu věnovat hlavně zpěvu. A to se  také potvrdilo.

aligncenter wp-image-173706 size-full" src="http://www.jenprozeny.cz/wp-content/uploads/2018/05/Hana-5.jpg" alt="" width="844" height="1000" />

Čím vás zaujal pan Štefan Margita (poznámka autora - pan Š. Margita je manžel H. Zagorové).


Slyšela jsem Štefana Margitu zpívat a zaujal mne jeho zpěv, kde bylo cítit v hlase něco andělského, čímž mne strašně okouzlil. Jeho hlas musí zasáhnout každého a i posluchače, kteří vážné hudbě moc nerozumí.

Jezdíte spolu do zahraničí i po České republice?


Víte s tím cestováním je to u nás složitější. Já jezdím spíše za ním neb Štefan vystupuje v těch nejlepších operních domech po celém světe od La Scaly v Miláně až po Metropolitní operu v New Yorku. Aktuálně po festivalu Okoř se Šťávou odlétám do San Francisca, kde Štefan, je již 14 dní sám a je velmi netrpělivý až přiletím a poté budeme spolu v San Franciscu skoro 3 týdny. Po příletu ze San Francisca, udělám fotografie na obal svého nového CD, které jsem minulý týden dotočila a na opravdickou dovolenou, na kterou se moc těšíme, poletíme do španělské Malagy, kde vypneme oba telefony, vykašleme se na celý svět a budeme si snad trochu užívat.

https://www.youtube.com/watch?v=mT7A5Hlumh4

S kým jste spolupracovala na svém novém albu?


Je úžasné, že mi na album psali písničky zpěváci z Čech (smích). Třeba Marek Ztracený mi napsal 2 krásné písničky a podle jedné písně, která se jmenuje Nemám strach se bude jmenovat i mé nové album. Radůza mi napsala 2 písničky jednu hezčí než druhou, Xindl X mi napsal písničku, Martin Chodůr, Jirka Březík, Kuba Kubín. Prostě samí bezvadní zpěváčci...

Co říkáte na současnou pop-music?Jak se podle vás liší pop music z minulých let od té současné?


Je samozřejmě dobře,že se liší. Je to bezvadný. Byla by to strašná škoda, kdyby se nelišila (smích). Mladí lidé mají své bohy, své styly a strašně moc jim fandím. Dělají  moc dobrou muziku. A opravdu je zázrak a ten zázrak se děje díky našim písničkám, které se hodně hráli v 70. a 80. letech denně v rádiu. Dnes se to nedá srovnat nedělají se televizní zábavné pořady, vše se odehrává na sociálních sítích. Je to jiný život než za nás... Ale přeji současným mladým interpretům, aby se jejich písničky hráli v rádiu a aby lidi, kteří jdou na koncerty věděli na co jdou.

Letos se po loňském velkém úspěchu  vracíte opět na Okoř, tentokrát na jubilejní dvacátý Okoř. Jak se na něj těšíte a jak se díváte na to, že vás stále zvou na hudební festivaly?


Těším se moc na Okoř!!! Loni to opravdu bylo skvělé!!! A co se týče festivalu, je to pro mne obrovská pocta, že mne zvete, je to bezvadný, je to jiný koncert než normální běžný koncert, kterých dělám hrozně moc. Je to zábavný, jsou to jiní lidé a jiné publikum. Hlavně jsem už vůbec netušila, že v této době a ve svém věku budu ještě zpívat. Je to strašně zábavné a strašně, strašně fajn!

Chcete vzkázat něco  fanouškům na letošní jubilejní Okoři?


Ať si to užijou, dobré pivo, vínečko, počasí a hlavně jako krásný letní den, protože život je hrozně krátký, tak ať si ho opravdu, ale opravdu skvěle všichni užijeme.

  10:58,  aktualizováno  26. března 2019 11:15