Jihomoravský kraj ve spolupráci s obchodním centrem Olympia připravuje druhý ročník interaktivní prezentace odborných středních škol. Přehlídka 33 středních škol bude probíhat přímo v rozsáhlém komerčním prostoru Olympia Brno.

Expozice jednotlivých škol zaujme především svou originalitou a interaktivitou. Žáci a učitelé jednotlivých škol budou zájemce přímo zapojovat do některých činností, kterým se při studiu oni sami věnují. Návštěvníci – především budoucí absolventi základních škol v doprovodu rodičů  – si tak budou moci vyzkoušet, zda by je takový obor bavil. Současně získají podstatné informace o nabídce studijních a učebních oborů a možnostech mimoškolních aktivit.Žáky, či jejich rodiče, bude jistě zajímat, zdali ta která střední škola spolupracuje s některým z regionálních zaměstnavatelů, či s univerzitním pracovištěm. Expozice tak ve svém celku nabízí krom bližšího poznání profilace nabízených oborů a možnosti studia také celkovou perspektivu, kterou absolventům těchto oborů nabízí zaměstnavatelé a trh práce jako takový. I tyto informace tak mohou pomoci se rozhodnout, jak orientovat svou vzdělávací a kariérní dráhu.


Společná expozice Jihomoravského kraje a středních škol bude probíhat o víkendu, od pátku 5. února do neděle 7. února 2016:

pátek od 11 – 19 hod.

sobota od 10 – 19 hod.

neděle od 10 – 20 hod.


V době od 10:00 do 19:00 bude probíhat na pódiu u hlavního vstupu do obchodního centra Olympia bohatý doprovodný program plný tematicky zaměřených vystoupení žáků jednotlivých středních škol. Těšit se tak můžeme např. na barmanskou show, chemické pokusy, hudební kapely nebo módní přehlídku. Žáci tak ukáží, že studium není jen o učení, ale také o kroužcích a zájmových činnostech, které zázemí středních škol umožňuje. Po celou dobu trvání bude také probíhat anketa o nejlepší expozici.Vážení žáci, rodiče a návštěvníci obchodního centra Olympia, dovolujeme si vás srdečně pozvat na interaktivní prezentaci odborných středních škol v uvedených dnech. 


  13:39,  aktualizováno  25. března 2019 19:08