Pokud si nepotrpíte na exotické ovoce, můžete využít sílu klasického domácího jablka. 

Sice to zní obyčejně, ale jablko je opravdu mocné ovoce.Plod plný zdraví


Babičky nám vtloukaly do hlavy, že jedno jablko denně a budeme krásné a zdravé. Tuto větičku byste si měla pamatovat a držet se jí jako klíště.Slupka jablka obsahuje vysoký podíl vitaminu C. Dále jablko obsahuje 13 vitaminů a minerálních látek, které mají pro naše tělo blahodárný účinek.Celkově se jablko dá označit za regenerační, čisticí a chránící proti chorobám. Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu, pomáhá trávení a zlepšuje krevní obraz. A při tom všem skvěle chutná.Hubnutí s jablky


Díky své sladké chuti nebudete toužit po sladkostech, a při tom není takovou sladkou hrozbou jako hroznové víno nebo banán. Obsah složky pektin pomáhá spalování tuků.

S jablky jsou spojené diety, které mají za úkol pročistit tělo. Jablka mají vysoký obsah vody a vlákniny, což z nich dělá skvělou plodinu při detoxikačních kúrách. Některé kúry doporučují minimálně jedno jablko za den, přísnější diety jsou založeny pouze na jejich konzumaci, což není pro zdraví úplně ideální.Jak je jíst?


Ideální podoba konzumace jablka je syrová. V této podobě má nejvyšší obsah důležitých látek. Ale můžete je dusit, vařit, zapékat či z nich vyrobit pyré nebo smoothie. Základ je nepřidávat do nich žádný cukr a využít jejich přirozeně sladkou chuť.


Čtěte také: Co udělá jablko s vaší krásou

 


  11:54,  aktualizováno  25. března 2019 19:28