Máte skvělou nadřízenou? Fajn! Proč ale moc někdy ženám stoupá do hlavy a jak si s nimi poradíte?

Práce není jen osm hodin strávených nad powerpointovou prezentací a pak veselý útěk domů. Důležitý podíl na tom, jak se během dne nebo třeba i cestou do kanceláře cítíte, má komunikace s ostatními kolegy – a s vedoucí.


„Moje nadřízená, bezdětná padesátnice, se rozhodla osladit mi život. Chovala se ke mně, jako bych byla ten největší póvl,“ popisuje švadlena Věra. „Neustále lamentovala, že jsem se za dva roky ještě nenaučila zacházet s šicím strojem, ačkoliv moje práce byla žádaná a pochvalovaná od zákazníků. Přitom se ale tvářila, že mi dává jen podřadné zakázky, a podle toho mi také ztenčila výplatu. Každé ráno vyzvídala, kolik stálo moje oblečení, a sledovala, kam jsem si skočila na oběd! Nechtěla jsem vedoucí urážet, tak jsem si vše nechala líbit a myslela si své, což byla asi chyba. Čím úslužněji jsem se chovala, tím větší hadr na podlahu se ze mě stával. Když jsem nakonec dala výpověď, rozčílila se, že jsem jí zkazila narozeniny! Nedávno jsem se dozvěděla, že šikanuje i moji nástupkyni, která se ale umí líp bránit. Už nechci makat pro zatrpklou samici, kterou znepokojuje fakt, že jsem mladá a ne ošklivá,“ přiznává Věra.


Mohla ale dopadnout ještě hůř, třeba jako zdravotní laborantka Klára, která se své až přespříliš přátelské nadřízené svěřila, že má zrovna finanční problémy, protože tchán hraje na automatech a při půjčce zastavil rodinný dům lichváři. Když se pak v kanceláři ztratila pokladnička s prémiemi, mladá dívka se hned ocitla na černé listině – a obvinila ji přímo šéfka! Klára musela dát výpověď, nedostala dvě výplaty a finanční trable ji dostaly až do Bohnic. Když ji tam velitelka navštívila, Klára jí dala pěstí!


„Já také radši pracuji pod mužským vedením,“ svěřuje se reklamní agentka Broňa. „Sice nám šéf na služební cestě objednal jen jeden pokoj a jednu postel a neustále sexuálně haraší, v Americe by ho už dávno zabásli, ale s ženskými mám vždycky víc problémů.“ Čím to je, že některé ženy pracující pod vedením žen, mají s nadřízenými tak komplikované vztahy?


  9:16,  aktualizováno  31. března 2019 13:22